Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus, lai jums nodrošinātu ērtāku tīmekļa vietnes lietošanu. Ar sīkfailu palīdzību mēs savācam un īslaicīgi glabājam dažus personīgos datus. Jūs varat mainīt sīkfailu iestatījumus jūsu pārlūkprogrammā. Papildinformācija: Konfidencialitātes politika
Zemākā un vidējā līmeņa militāro speciālistu trūkums ir Baltijas valstu kopējā problēma. Tai ir vairāki risinājuma varianti. Latvijas Aizsardzības ministrija pūlas kompensēt deficītu, aicinot dienestā sievietes.
Šķiet, Latvija gaida milzum lielus pretinieka tanku barus – divu gadu laikā vienreizējās lietošanas granātmetēji un cita kumulatīvā munīcija iegādāta vairāk nekā par 20 miljoniem eiro.
Jaunas motorizēto strēlnieku divīzijas formēšana Krievijas attālākajā rietumu apgabalā – sagaidāma, adekvāta un pārliecinoša Maskavas atbilde uz ASV un NATO augošo militāro aktivitāti Baltijas reģionā.
"Krievu hakeri" – Rietumos populārs brends, ko visdažādākajiem mērķiem izmanto Krievijai naidīgajā propagandā.
Baltijas valstu ilggadējā dalība NATO negatīvi ietekmējusi šo valstu jūras spēku stāvokli. Polijas, Lietuvas, Latvijas un Igaunijas flotes nav labākajā formā, turklāt trūkst ideju un līdzekļu jūras spēku atdzimšanai, kaut vai līdz padomju līmenim.
Sērijveida bumbvedējs Tu-160M būs ne tikai no jauna uzbūvēta lidmašīna, tas būs absolūti jauns lidaparāts.
Militārās agresijas gadījumā Krievijai ir vairāki efektīvi instrumenti, lai piespiestu agresoru saglabāt mieru. Viens no tiem ir operatīvi taktiskais raķešu komplekss (OTRK)"Iskander M".
Maskava adekvāti atbild uz ASV un NATO karaspēku dislokāciju pie Krievijas robežām. Tālā darbības rādiusa virsskaņas bumbvedēja Tu-22M3 atgriešanās ierindā ar hiperskaņas ieročiem uz klāja ir piespiedu pasākums.
Novembra beigās izmēģinājumu un kaujas dežūrā stājas divas ar plānošanas kodola bloku aprīkotās Krievijas raķetes UR-100N UTTH no pirmā "Avangard" kompleksu pulka sastāva.
Ar militārās autonomijas no ASV izveidošanu nodarbsies Francija, Itālija, Spānija, Nīderlande un Somija. Polija, Latvija un Ukraina EiroPRA projektā paliek "aiz borta".
Latvija 11. novembrī svin Lāčplēša dienu, ko ieskauj īpašs vēsturiskais oreols. Pirms 100 gadiem, 1919. gada 11.novembrī jaunās Latvijas valsts bruņotās vienības apturēja baltgvardu spēku, tā saucamās Bermonta armijas uzbrukumu Rīgai.
Jo vairāk valstu "slēdz" debesis nelūgtiem viesiem, jo mazāk paliek vietas Savienoto Valstu un to sabiedroto agresīvajai patvaļai.
Pentagona stratēģi nav atteikušies no ātra globālā uzbrukuma koncepcijas Krievijas objektiem. viņi regulāri izspēlē to mācībās un tieši apdraud Baltijas reģiona drošību.
Nav jēgas radīt nopietnu transporta infrastruktūru uz "frontes līnijas", jo pārlieku augsts ir risks to zaudēt jau pirmajās militāra konflikta stundās.
Bruņošanās sacīkšu turpinājumā Baltijas reģionā Latvijas Aizsardzības ministrija gatavojas iepirkt vismaz simts bruņumašīnas ar riteņu formulu 4x4 aptuveni 200 miljonu dolāru vērtībā.