13:27 16 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2123
  • RUB89.0364
Pasaulē
Saņemt īso saiti
81

"Kad Francijā būs sakārtots starpnacionālo un starpkonfesionālo attiecību valsts institūts, tad valstī būs veselīga sabiedrība," konstatēja Čečenijas vadītājs.

RĪGA, 18. oktobris — Sputnik. Čečenijas vadītājs Ramzans Kadirovs nosodījis skolotāja slepkavību Francijā, ko pastrādājis čečenu izcelsmes jaunieties, un aicināja nepievērst uzmanību noziedznieka tautībai. Savu viedokli Kadirovs pauda savā kanālā Telegram.

Kadirovs izteica līdzjūtību bojāgājušā pedagoga ģimenei, vēsta RIA Novosti.

Pie tam viņš pievērsa uzmanību tam, ka franču uzvedību "var nosaukt vienīgi par provokatīvu".

"No demokrātisma viedokļa Francijas sabiedrība bieži sajauc to ar visatļautību, nepieļaujamas attieksmes demonstrāciju pret islāma vērtībām," viņš paskaidroja.

Kadirovs atgādināja publikācijas žurnālā Charlie Hebdo, kas radīja lielu sašutumu musulmaņu vidū un kļuva par iemeslu uzbrukumam redakcijai. Rezultātā gāja bojā cilvēki, viņš teica.

"Kad policija nogalināja Anzorovu, tika aizturēti viņa vecāki, vectētiņš, citi tuvinieki. Kad mēs izmeklējam krimināllietas un aizturam teroristu līdzskrējējus, Francijā un visā pasaulē saceļas troksnis – sak, Čečenijas Republikā pārkāpj cilvēktiesības," bija sašutis reģiona vadītājs.

Viņš pārmeta Francijai centienus uzvelt savas problēmas čečeniem un uzsvēra, ka ar slepkavu nacionalitāti šeit nav nekāda sakara.

"A.Anzorovs gandrīz visu mūžu nodzīvojis Francijā, pārvācies uz turieni bērnībā kopā ar vecākiem, audzis līdzās francūžiem, runāja un rakstīja viņu valodā. Un pavisam noteikti viņš zināja, ko darīja, saprotot, ka valsts vispār nedzird ticīgos," uzrakstīja Kadirovs.

Viņš atzīmēja, ka par skolotāja slepkavību aizdomās turamais jaunietis tikai vienu reizi pabijis Čečenijā divu gadu vecumā.

Kadirovs nosodīja terorismu jebkurā tā izpausmē un aicināja neprovocēt ticīgos, neaizskar viņu reliģiskās jūtas.

"Kad Francijā būs sakārtots starpnacionālo un starpkonfesionālo attiecību valsts institūts, tad valstī būs veselīga sabiedrība," konstatēja Čečenijas vadītājs.  

Piektdienas vakarā Konflānas-Sentonorīnas komūnā 18 gadus vecs vīrietis nocirtis galvu skolotājam. Mediji vēstīja, ka vēstures skolotājs 5. oktobrī nodarbībā apsprieda vārda brīvību un demonstrēja karikatūras par pravieti Muhamedu. Uzbrucēju nošāva policisti. Izmeklēšanā iesaistījusies prokuratūras antiterorisma nodaļa, krimināllietas ietvaros aizturēti deviņi cilvēki, arī četri slepkavas tuvinieki.

Prokuratūra precizēja, ka uzbrucējs nav bijis iepriekš tiesāts.

Francijas prezidents Emanuels Makrons nosauca incidentu par teroraktu, valsts premjerministrs Žans Kastekss paziņoja, ka valsts stingri atbildēs uz "islāma terorisma triecienu".

Pēc temata

"Berlīnes slaktiņa" atbalsis: Eiropas labējie pret migrantiem
Baltais nams sastādījis rietumvalstu mediju noklusēto teroraktu sarakstu
Karikatūru karš: itāļi pret Charlie Hebdo
Tagi:
Kadirovs, slepkavība, terorakts, Francija

Galvenie temati