04:16 15 Maijs 2021
Tiešraide
  • RUB89.4671
  • USD1.2123
  • RUB89.6216
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (860)
87

Nevienam vīrusam nav stratēģijas "nogalināt visus" – viņam ir jāvairojas un jāiekaro teritorija, atzīmēja īpaši bīstamo infekciju speciālists, ārsts-imunologs Vladislavs Žemčugovs.

RĪGA, 23. maijs – Sputnik. Cīņa ar koronavīrusa izplatību Eiropā nav beigusies, reģionu sagaida otrs epidēmijas vilnis, paziņoja Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra vadītāja Andrea Ammona. Savukārt Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra pārstāves Jurijs Perevoščikovs atzīmēja pietiekamu valsts gatavību iespējamam atkātotajam Covid-19 uzliesmojumam. Lai pretotos infekcijas izplatībai, mediķi aicina pilsoņus turpināt regulāri mazgāt rokas, ievērot sociālo distanci un piesegt degunu un muti ļaužu pulcēšanās vietās.

Ja šobrīd atteiktos no visiem profilakses pasākumiem, pandēmija izcelsies ar jaunu spēku, brīdināja medicīnas zinātņu doktors, īpaši bīstamo infekciju speciālists, ārsts-imunologs Vladislavs Žemčugovs.

"Epidēmijas beigšanās konkrētā teritorijā ir atkarīga no tā, kāds iedzīvotāju procents būs izslimojis. Sākot ar 60% sāksies palēnināšanās, apstāsies saslimušo pieaugums. Epidēmija pāries norimšanas fāzē, līdz pilnībā neizsīks. Jauni pacienti parādīsies – viens nedēļā, viens mēnesī, viens ceturksnī," sacīja Sputnik Latvija Žemčugovs.

Pēc speciālista sacītā, to var panākt arī bez bremzēm, kā to sākumā izdarīja Zviedrija vai Vācija, bet var ieslēgt bremzes – pielietot vienus vai otrus izolācijas pasākumus.

"Kurš kā izlems, tas ir atkarīgs no konkrētās valsts. Ja šobrīd atslēdz bremzes, būs straujš pieaugums ģeometriskā progresijā gan saslimušo skaitā, gan smaguma pakāpē, gan nāves gadījumu skaitā," uzsvēra Žemčugovs.

Īpaši bīstamo infekciju speciālists atzīmēja, ka nevienam vīrusam nav stratēģijas "nogalināt visus".

"Vīrusam ir jāsavairojas un jāiekaro teritorija. Tādēļ pat mēra laikā paliek cilvēki, kuri nenomirst, bet iznēsā mikrobu citās teritorijās, kur tas var iesakņoties," piebilda Žemčugovs.

Koronavīrusa pandēmija, kura kopš gada sākuma izplatījusies no Ķīnas, ir pārņēmusi praktiski visas valstis. Ir atklāti vairāk nekā 5,3 miljoni Covid-19 inficēšanās gadījumu, no kuriem vairāk nekā 340 tūkstoši beidzās ar nāvi, savukārt 2,1 miljons gadījumu – ar izveseļošanos. Covid-19 mirstības rādītāji vidēji sastāda 6,5%. PVO iepriekš paziņoja, ka nav gatava prognozēt pandēmijas beigu termiņu.

Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (860)

Pēc temata

Krievijas infektologs novērtēja risku atkārtoti inficēties ar koronavīrusu
Apgāzts mīts par koronavīrusu, kas varētu novest pie katastrofas
Cīņa ar koronavīrusu palīdzējusi samazināt citu elpceļu slimību skaitu
"Nav saprotams, kā tas izturēsies". Zinātnieks pastāstīja par jauno koronavīrusu
Tagi:
epidēmija, koronavīruss

Galvenie temati