22:26 06 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1325
  • RUB81.3769
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Ziemeļu straume 2 (183)
34

Dānijas premjerministrs atzinis, ka valdība vēl nav pieņēmusi lēmumu par atļaujas izsniegšanu gāzesvada celtniecībai Dānijas teritorijā.

RĪGA, 13. aprīlis — Sputnik. Dānijas valdība nevar bloķēt gāzesvada "Ziemeļu straume 2" celtniecību, paziņoja valsts premjerministrs Larss Leke Rasmusens pēc pārrunām ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz telekanālu TV2.

Dānijas telekanālā TV2 Rasmusens paskaidroja, ka Dānijai nav tiesisku iespēju novērst gāzesvada "Ziemeļu straume 2" projekta īstenošanu, lai arī pastāv iespējas to aizkavēt.

Pie tam Dānijas premjerministrs atzinis, ka valdība vēl nav pieņēmusi lēmumu par atļaujas izsniegšanu gāzesvada celtniecībai Dānijas jūras zonā Baltijas jūrā, informē RT.

Iepriekš Vācijas kanclere Angela Merkele pēc pārrunām ar Rasmusenu paziņoja, ka, neskatoties uz novērst gāzesvada "Ziemeļu straume 2" celtniecību, Ukrainai jāturpina gāzes tranzīts.

"Ziemeļu straume 2" paredz divu gāzes vada cauruļu ar kopējo jaudu līdz 55 miljardiem kubikmetru gāzes gadā būvniecību no Krievijas piekrastes pa Baltijas jūru līdz Vācijai. Jauno gāzes vadu plānots uzbūvēt līdzās esošajam gāzesvadam "Ziemeļu straume".

Martā Latvijas, Lietuvas un Polijas parlamentu vadītāji parakstīja kopīgu paziņojumu, kurā iebilda pret projektu – pēc viņu domām, tas ir ģeopolitisks projekts, kura pamatā ir politisks lēmums atteikties no gāzes tranzīta cauri Ukrainai. Mediji informēja, ka to parakstījusi arī Ukraina un Moldova.

Cauruļvada operators – kompānija Nord Stream 2 AG plāno tuvāko mēnešu laikā saņemt būvdarbu atļaujas arī Krievijā, Zviedrijā un Dānijā.

Temats:
Ziemeļu straume 2 (183)

Pēc temata

Vācu medijs: "Ziemeļu straume 2" ir savienojošais posms starp Rietumiem un Austrumiem
Viltīgs plāns. Ukraina gatava nožņaugt "Ziemeļu straumi 2"
Vācija izsniegusi "Ziemeļu straumes 2" būvdarbiem nepieciešamās atļaujas
ASV Valsts departaments pielādē sankciju šauteni pret "Ziemeļu straumi 2"
Galēja rīcība: ASV senatori pieprasa bloķēt "Ziemeļu straumi 2"

Galvenie temati