00:06 29 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Pasaulē
Saņemt īso saiti
24

Pēc Siemens datiem, koncerna piegādātās uz Tamaņu turbīnas, nelikumīgi nokļuva Krimā.

RĪGA, 5.augusts — Sputnik. Eiropas Savienība paplašināja sankciju sarakstu pret Krieviju sakarā ar Siemens turbīnu piegādi Krimai.

Jūlija sākumā vācu kompānija Siemens paziņoja, ka četras turbīnas, kuras bija paredzētas projektam Tamaņā, tika nelikumīgi piegādātas Krimai. Koncerns piedāvāja anulēt līgumu un izpirkt aprīkojumu. Tāpat Siemens grasās lauzt licences vienošanos ar Krievijas kompānijām par aprīkojuma piegādi elektrostacijām un apturēt piegādi pēc esošajiem līgumiem ar valsts kontrolētajām kompānijām.

Vēlāk Vācijas ĀM paziņoja, ka gatavo kopējo Eiropas atbildi skandālam ar turbīnu piegādēm. Kā paziņoja RIA Novosti avoti ES, pagājušajā nedēļā Eiropas Savienības dalībvalstu pastāvīgie pārstāvji saskaņoja individuālo sankciju paplašināšanu, kuras darbojas attiecībā uz Krieviju. Pēc viņa vārdiem, diskusijas gaitā "tika izteikts plašs atbalsts Vācijas piedāvājumam".

"ES ierakstīja trīs Krievijas pilsoņus un trīs kompānijas, kuras tika iesastītas gāzes turbīnu piegādē Krimai, personu sarakstā, kuriem tiek piemēroti ierobežošanas pasākumi sakarā ar darbībām, kuras iedragā Ukrainas teritoriālo kopīgumu, suverenitāti un neatkarību, " teikts ES Padomes ziņojumā.

Jaunajā sankciju saraksta izrādījušies, tostarp enerģētikas ministra vietnieks Andrejs Čerezovs un Enerģētikas ministrijas departamenta vadītājs Jevgenijs Grabčaks, "Tehnopromeksport" ģenerāldirektors Sergejs Topor-Gilka un kompānija "Interavtomatika".

Ieprikš komentējot mediju ziņojumus par iespējamo sankciju paplašināšanu sakarā ar Siemens situāciju, Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs paziņoja, ka tas nav iemesls Kremļa reakcijai.

Koncerns Siemens AG, kurš dibināts 1847.gadā, ir viens no pasaules līderiem elektrotehnikas, elektronikas, enerģētiskā aprīkojuma, transporta, medicīniskā aprīkojuma un apgaismošanas tehnikas ražošanas nozarē, kā arī specializēto pakalpojumu nozarē dažādās rūpniecības, transporta un sakaru nozarēs. Kompānijas štābi atrodas Berlīnē un Minhenē.

Siemens ģenerāldirektors Jozefs Kēzers sagaida, ka situācijas dēļ ar gāzes turbīnu piegādi Krimai pazaudētie ienākumi Krievijā 2017.gadā sastādīs 100-200 miljonus eiro. Ikgadējie Vācijas koncerna ienākumi Krievijā sastāda apmēram 1,2 miljardus eiro.

30.jūnijā, pēc 2016.-2017.gada finanšu gada deviņu mēnešu aplēsēm, Siemens ienākumi palielinājušies par 5,3%, sastādot 60 miljardus 750 miljonus eiro.    

Pēc temata

Grupa Scooter uzstāsies Krimā, neskatoties uz Kijevas draudiem ar cietumsodu
Eiropas raidorganizāciju apvienība ieviesusi izmaiņas Eirovīzijas reglamentā
Eirodeputāte nosūtījusi Mogerīni pieprasījumu par Šengenas vīzām Krimas iedzīvotājiem
Porošenko uzdevis mainīt Krimas statusu Konstitūcijā

Galvenie temati