14:39 08 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Pasaulē
Saņemt īso saiti
24

Vācijas Ārlietu ministrijas vadītājs Franks Valters Šteinmeiers iestājās pret jaunu sankciju ieviešanu saistībā ar situāciju Alepo pilsētā Sīrijā, jo tas, pēc diplomāta domām, vai sarežģīt humanitārās katastrofas risināšanu reģionā.

RĪGA, 24. oktobris — Sputnik. "Pret Krieviju vērstas sankcijas nav efektīvas, ņemot vērā humanitāro katastrofu Sīrijā, jo sankcijām piemīt atlikta darbība un tās nevar izveidot humanitāro koridoru. Gluži otrādi, to rezultātā var pārtrūkt sarunas, kas mums ir nepieciešamas," — teica Šteinmeiers intervijā televīzijai ARD, vēsta RIA Novosti.

Pēc viņa teiktā, lielākā uzmanība Sīrijā jāpievērš tam, ko iespējams veikt mierīgo iedzīvotāju labā, it īpaši Alepo. Piemēram, diplomāts vairākkārt pieminēja humanitāro koridoru izveidošanu un uguns pārtraukšanas režīma ieviešanu ilgākam periodam.

Divdesmit astoņu ES dalībvalstu līderi pēc Briseles samita nav pieņēmuši lēmumus par jaunu sankciju ieviešanu attiecībā uz Krieviju Sīrijas dēļ. Pie tam Vašingtonas pārstāvis paziņoja, ka ASV valdība apspriež ar Eiropas partneriem reģionā iespējas pretoties Maskavas rīcībai, tostarp — jaunas sankcijas.

Rietumvalstis apsūdz Sīrijas un Krievijas valdību sakarā ar civiliedzīvotāju un bruņotās opozīcijas apšaudēm. Damaska un Maskava pārliecinoši apgalvo, ka uzbrukumi notiek tikai pret teroristiem, un pārmet Vašingtonai nespēju ietekmēt "mērenās opozīcijas" nodaļas un pārliecināt tās nošķirties no teroristiem.

Prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs iepriekš informējis, ka Kremlis nekomentē iespējamo sankciju ieviešanu Sīrijas dēļ, norādot, ka jāsagaida ES līderu samita rezolūcija. Vladimirs Putins savukārt paziņojis, ka ar ierobežojumiem Ukrainas vai Sīrijas dēļ konkrētas problēmas risināt nav iespējams, tā ir tikai Krievijas attīstības apturēšanas politika.

Pēc temata

Šteinmeiers: atslēga no atgriešanās G8 ir Krievijas rokās
Šteinmeiers iesaka padomāt par iespēju pakāpeniski atcelt sankcijas pret Krieviju
Deutsche Welle publicēja " kutelīgu interviju" ar Ukrainas ārlietu ministru
Lavrovs: Krievijas pacietība par ASV rusofobajiem izteikumiem ir izsīkusi

Galvenie temati