02:35 24 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1901
  • RUB90.3507
Pasaulē
Saņemt īso saiti
45

Tagad Kijevai ir jākoncentrējas uz Minskas vienošanos izpildi, paziņojis Ukrainas prezidenta padomnieks, bijušais NATO ģenerālsekretārs Anderss Fogs Rasmusens.

RĪGA, 9. jūnijs – Sputnik. Krimas atgūšana nedrīkst kļūt par Ukrainas prioritāti, tomēr turpinās palikt dienas kārtībā, norāda RIA Novosti Ukrainas prezidenta padomnieks, bijušais NATO ģenerālsekretārs Anderss Fogs Rasmusens.

"Protams, ilgtermiņā tas ir visu Rietumu valstu mērķis. Mēs nekad nebijām atzinuši nelikumīgu trīs Baltijas valstu iekļaušanu Padomju Savienībā, tapāt mēs nekad neatzīsim Krimas pievienošanu Krievijai. Tomēr es neieteikšu darīt to par neatliekamu prioritāti. Tas ir jautājums, kas turpinās pastāvēt, bet šobrīd jākoncentrējas uz citiem jautājumiem: uz reformām, uz pilnas Minskas-2 implementācijas un tā tālāk," — sacīja Rasmusens.

27. maijā Ukrainas prezidents Petro Porošenko iecēla bijušo NATO ģenerālsekretāru par savu ārštata padomnieku. Rasmusens uzsvēris, ka viens no viņa uzdevumiem šajā amatā būs ziņot Kijevai Rietumu valstu politiskās prioritātes.

Krima atkal kļuva par Krievijas reģionu pēc 2014. gada martā veiktā referenduma, kurā vairākums iedzīvotāju atbalstīja atkalapvienošanos ar Krieviju. Referendums Krimā un Sevastopolē tika organizēts pēc valsts apsvēruma Ukrainā 2014. gada februārī.

KF ĀM jau vairākkārt norādījusi, ka Krimas iedzīvotāji, saskaņā ar starptautiskajām tiesībām un ANO Statūtiem nobalsoja par atgriešanos Krievijas sastāvā. Krievija pieņēmusi šo izvēli un lēmumu — tā ir realitāte, ar kuru jārēķinās.

Pēc temata

Kremlis atbildēja uz Porošenko vārdiem par "Krimas atgriešanos"
Imants Kalniņš: Krima nekad nav bijusi Ukrainas zeme
Par sadarbību ar Krimu Ukrainā arestēts "Liepājas metalurga" līdzīpašnieks.
Lepēna solīja atzīt Krimu par Krievijas teritoriju, ja kļūs par Francijas prezidenti

Galvenie temati