16:25 15 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1964
  • RUB90.5504
Politika
Saņemt īso saiti
37

Latvijā startē 120 dienu priekšvēlēšanu aģitācijas periods pirms rudenī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām.

RĪGA, 10. jūnijs – Sputnik. Sestdien, 9. jūnijā, Latvijā oficiāli sākās priekšvēlēšanu aģitācijas periods pirms Saeimas vēlēšanām, kuras notiks, 2018. gada 6. oktobrī, vēsta Mixnews.lv.

Kandidātu priekšvēlēšanu cīņa ilgs 120 dienas. Deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana Centrālajai vēlēšanu komisijai norisināsies no 18. jūlija līdz 7. augustam.

Trīsdesmit dienas pirms vēlēšanām tiks aizliegta aģitācija elektroniskajos PSL. Savukārt dienā pirms vēlēšanām, 5. oktobrī, tiks aizliegta aģitācijas materiālu izvietošana publiskajā telpā, preses izdevumos, elektroniskajos sakaru tīklos, tostarp, internetā. Administratīvo līdzekļu izmantošana priekšvēlēšanu aģitācijā ir kategoriski aizliegta.

Tiek ziņots, ka partijas priekšvēlēšanu aģitācijas izdevumu apmērs, ja tā startē visos vēlētāju apgabalos, sastāda 553 347 eiro. savukārt ar partijām nesaistīta persona varēs iztērēt aģitācijai ne vairāk par 6 450 eiro. saskaņā ar likumu, partijām ir pienākums ņemt vērā un norādīt deklarācijā visus vēlēšanu ienākumus un izdevumus laika posmā no 120. dienas pirms vēlēšanām.

Iepriekš tika ziņots, ka Nacionālās apvienības deputāti piedāvāja aizliegt īstenot priekšvēlēšanu aģitāciju jebkurā valodā, izņemot latviešu, pirmām kārtām, protams, šis piedāvājums attiecās uz krievu valodu. Par aģitāciju krievu valodā pat tika piedāvāts sodīt gan fiziskās, gan juridiskās personas.

Nacionālā bloka piedāvātie grozījumi likumā par priekšvēlēšanu aģitāciju pat tika iesniegti Saeimas komisijas izskatīšanai, taču Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldību lietu komisija noraidīja tos, jo uzskata, ka nacionālajām mazākumtautībām jābūt ne vien sava viedokļa paušanas tiesībām, bet arī tiesībām iegūt informāciju pieejamā valodā.

Tam, ka aģitēt vēlētājus drīkst arī krievu valodā, ir jālīdz "Saskaņas" līderim Rīgas mēram Nilam Ušakovam, kurš, tostarp, sola sniegt krievvalodīgajiem aizsardzību Latvijā. Pagaidām Ušakovs sagatavojies priekšvēlēšanu cīņai labāk par visiem, jo iepriekš presē parādījusies informācija par to, ka "Saskaņas" līderis nolīdzis pieredzējušo amerikāņu politisko konsultantu Kristianu Feriju. Viņam jāpalīdz Rīgas mēra partijai pareizi sarīkot kampaņu, lai iekļūtu Saeimā.

Saskaņā ar maija pētījumu, "Saskaņa" pagaidām ieņem līderpozīcijas partiju reitingā, otro vietu ieņem Zaļo un zemnieku savienība. Tiem seko Nacionālā apvienība, pēc tam iet "Vienotība" un Attīstībai/Par! – viņiem ir vienāds vēlētāju procents, un Jaunā konservatīvā partija. Latvijas Reģionu apvienība, "No sirds Latvijai" un Latvijas Krievu savienība pagaidām pieciniekā neiekļūst.

Latvijas 13. Saeimas vēlēšanas notiks 2018. gada 6. oktobrī. Kopumā tiks izvēlēti simts deputāti.

Pēc temata

"Tas nav saistīts ar vēlēšanām": Nacionālais bloks vēlas aizliegt Krievijas telekanālus
Pusgads līdz vēlēšanām: nacionāļu "trolings", gausā "Saskaņa" un elektorāta dusmas
Cambridge Analytica vadītājs pastāstījis par iejaukšanos Latvijas vēlēšanās
Drošības policija gatavojas kiberuzbrukumiem pirms Saeimas vēlēšanām

Galvenie temati