13:48 23 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2158
  • RUB91.1009
Latvijā
Saņemt īso saiti
26

Gaidāmo Saeimas vēlēšanu priekšvēlēšanu kampaņa pieļaujama ne tikai latviešu valodā, nolēmusi parlamenta komisija.

RĪGA, 6. jūnijs — Sputnik. Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija noraidījusi Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma grozījumus, kuri paredz, ka to ļauts organizēt tikai latviešu valodā, informēja Baltic Course.

Grozījumu projektu Saeimā iesniedza Nacionālās apvienības deputāti. Koalīcijā nebija vienprātības šajā jautājumā: "Vienotība" piedāvāja atbalstīt grozījumus, Zaļo un zemnieku savienības attieksme pret tiem bija skeptiska. Tiesa, ZZS frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Armands Krauze atbalstīja grozījumus — viņš skaidroja, ka krievu valodas slikto zināšanu dēļ viņam esot grūti cīnīties par vēlētājiem.

Saeimas komisijas sēdē Aleksandrs Kiršteins (Nacionālais bloks) paziņoja, ka tamlīdzīgi grozījumi nenozīmējot diskrimināciju, jo aktīviem pilsoņiem nevarot rasties problēmas ar valsts valodas lietojumu.

Komisijas priekšsēdētājs Sergejs Dolgopolovs iebilda, ka mazākumtautībām ir vajadzīgas tiesības ne tikai paust savu viedokli, bet arī saņemt informāciju pieejamā valodā.

Par likumprojekta noraidīšanu izteicās arī Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes valdes locekle Gunta Līdaka, kura pastāstīja par satraukumu mediju un reklāmas tirgū. Viņa norādīja, ka priekšvēlēšanu aģitācija tikai latviešu valodā neatbilst citiem normatīvajiem aktiem, kuri regulē mediju darbu. Turklāt jau parakstīti līgumi par priekšvēlēšanu aģitācijas saturu, tāpēc piedāvātie grozījumi ir pamatīgi nokavējušies.     

Pēc temata

"Tas nav saistīts ar vēlēšanām": Nacionālais bloks vēlas aizliegt Krievijas telekanālus
Latvijas valdība turpinās karu ar televīziju un internetu
Te ir Latvija, mācies valodu, ēzeli: brits apmeklējis veikalu Latvijā
Daugavpils mērs aizliedzis uzdot jautājumus

Galvenie temati