06:13 27 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Latvijā
Saņemt īso saiti
37

Lietu par iespējamo munīcijas zādzību no Zemessardzes 17. kaujas atbalsta bataljona Mārupes pagastā pašlaik izmeklē policija.

RĪGA, 14. septembris – Sputnik. Latvijas Aizsardzības ministrijā paziņoja, ka no 2020. gada februāra policija izmeklē lietu par iespējamo munīcijas zādzību vienā no Zemessardzes kaujas atbalsta bataljoniem, raksta Mixnews.lv. Runa ir par 17. bataljonu, kurš ir izvietots Mārupes pagastā.

Tiek ziņots, ka tā nav vienīgā krimināllieta, kas tiek ierosināta armijā saistībā ar nelikumīgām darbībām ar materiāltehniskajiem līdzekļiem. Tā, piemēram, 2018. gada nogalē NBS noliktavās tika veikta inventarizācija, kuras laikā atklājās inventāra trūkums.

No noliktavas pazuda nakts redzamības ierīces. Sakarā ar notikušo no dienesta tika atstādināti daži NBS pārstāvji, tika iniciētas divas dienesta pārbaudes un uzsākts kriminālprocess.

Izņemot šo gadījumu, pašlaik tiek veikta izmeklēšana sakarā ar ilgstošu šaujamieroču munīcijas iegādi un glabāšanu bez attiecīgas atļaujas, kas pastrādāts organizētā grupā, kā arī lietā par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā.

Šī gada sākumā Aizsardzības ministrija paziņoja, ka veiksmīgas izmeklēšanas gaitā Militārā policija atgrieza daļu NBS materiāltehnisko resursu, kuru piesavināšanās tiek izmeklēta augstākminētā kriminālprocesa ietvaros.

Šajā lietā figurē seši cilvēki, dažiem jau tika piemēroti disciplinārsodi.

Pēc temata

Militārpersonas pārbauda Rundāles pils teritoriju
Demogrāfiskā bedre: zemessargiem ļaus dienēt līdz 65 gadu vecumam
Tagi:
zādzība, policija, Zemessardze

Galvenie temati