22:15 25 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2152
  • RUB91.6732
Latvijā
Saņemt īso saiti
47

Saeimas Budžeta un finanšu komisija gatavo trešajam lasījumam Finanšu un kapitāla tirgus komisijas likuma grozījumus.

RĪGA, 7. jūnijs – Sputnik. Ja Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padomes priekšsēdētājs Pēteris Putniņš un viņa vietniece Gunta Razāne uzrakstīs atlūgumu paši līdz 2019. gada 1. augustam, viņiem plānots izmaksāt vienreizēju kompensāciju 80% apmērā no gada algas, vēsta BB.lv.

Šādus finanšu ministra Jāņa Reira piedāvātos FKTK likuma grozījumus atbalstījusi Saeimas Budžeta un finanšu komisija, kura gatavo izmaiņas likumā izskatīšanai trešajā lasījumā.

Atzīmēsim, ka Putniņš iepriekš asi izteicās par gaidāmajiem likuma grozījumiem, paziņojot, ka to mērķis esot tikt vaļā no viņa un iedragāt finanšu regulatora neatkarību.

Tāpat komisija atbalstīja piedāvājumu par to, ka, ja Saeima atbrīvo no amata FKTK padomes priekšsēdētāju vai viņa vietnieku, tad uz laiku, kamēr netiek apstiprināti jauni vadītāji, pēc kopēja finanšu ministra un Latvijas Bankas padomes piedāvājuma, par padomes priekšsēdētāju norīko kādu no pārējiem FKTK padomes locekļiem vai tās darbiniekiem, lai nodrošinātu nepārtrauktu komisijas darbu.

Atbildot uz jautājumu par piedāvāto atlūgumam atvēlēto termiņu – līdz 2019. gada 1. augustam, premjerministra Saeimas sekretāre Evika Siliņa paskaidroja, ka Latvijas partneri vairākkārt norādījuši, ka valstī šobrīd nav banku uzraudzītāja, un atlikt šo termiņu nedrīkst, jo ir nepieciešams izpildīt Moneyval rekomendācijas, lai neiekļūtu tās "pelēkajā sarakstā".

Ar FKTK likuma grozījumiem plānots samazināt tās padomes locekļu skaitu no esošajiem pieciem līdz trim. Komisija atbalstīja arī piedāvājumu, ka FKTK padomes priekšsēdētāju amatā apstiprina Saeima pēc Ministru Kabineta rekomendācijām, savukārt pārējos padomes locekļus – pēc FKTK priekšsēdētāja rekomendācijām un pēc saskaņošanas ar Latvijas Bankas padomi un finanšu ministru.

Tāpat plānots, ka priekšlaicīgi atbrīvot no amata FKTK priekšsēdētāju un padomes locekļus Saeima varēs pēc vispārēja motivēta Latvijas Bankas padomes un finanšu ministra iesnieguma vai pēc vismaz 34 Saeimas deputātu pieteikuma.

Pēc temata

Finanšu un migrācijas krīze: Latvijas Saeimā apsprieda Eiropas Savienības nākotni
Beigas tuvojas: pasaules ekonomikas pamatos likta 243 triljonus dolāru vērta bumba
Finanšu ministrija: Latvijā 600 tūkstoši strādājošo "velk" 450 tūkstošus pensionāru
Ministrs: Latvijā klienta ar čemodānu dēļ neviens nespieda trauksmes pogu

Galvenie temati