11:18 10 Aprīlis 2020
Tiešraide
  • USD1.0867
  • RUB80.6900
Latvijā
Saņemt īso saiti
22

Rīgas domes departamenti piedāvā aizliegt alkohola tirdzniecību Latvijas galvaspilsētā pēc plkst.19:00 un svētdienās.

RĪGA, 17. oktobris — Sputnik. Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments un Labklājības departaments piedāvā pastiprināt alkohola tirdzniecības ierobežojumus Latvijas galvaspilsētā, lai samazinātu alkoholisko dzērienu patēriņu, ziņo Grani.lv.

Šie departamenti aicina aizliegt alkohola tirdzniecību Rīgā no plkst. 19.00 līdz plkst. 10.00, kā arī svētdienās. Un tas nav viss.

Pašlaik, saskaņā ar Alkoholisko dzērienu aprites likumu, alkohola mazumtirdzniecība ir aizliegta no plkst. 22.00 līdz 8.00, izņemot tās vietas, kur alkohols tiek pārdots tikai izlejamā veidā un tiek nodrošināta to patērēšana uz vietas, kā arī beznodokļu tirdzniecības veikalos. Ierēdņi izdomāja veidu, kā cīnīties arī ar šīm iestādēm. Tiek piedāvāts palielināt vairākas reizes maksu par licenci tām kafejnīcām, kurās alkohols tiek pārdots naktī.

Priekšlikumi par alkohola tirdzniecības ierobežojumu pastiprināšanu jau nodoti izskatīšanai Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejai.

Iepriekš ziņots, ka saskaņā ar medicīnas žurnālā Lancet publicēto pētījumu Latvija ietilpst valstu desmitniekā ar visaugstāko mirstības līmeni alkohola lietošanas rezultātā.

Latvijas Ārstu biedrības viceprezidents Māris Pļaviņš intervijā Sputnik Latvija atzīmēja, ka alkoholisms ir sociāla problēma, ar kuru jācīnās sabiedrībai. Turklāt viņš skaidroja, ka šo slimību izraisa, tostarp arī Austrumeiropas tradīcija lietot stiprus dzērienus. Jo stiprāks ir alkohols, jo ātrāk sākas hroniskais alkoholisms.

Pēc temata

Pētījums liecina: Latvijas iedzīvotājiem jāmet pie malas dzeršana
Nosauktas valstis ar lielāko alkohola patēriņu pasaulē
"Jums tikai viskiju, vai pavizināsimies?": Ventspilī atklāts alkotaksometru tīkls

Galvenie temati