10:32 26 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2152
  • RUB91.6732
Latvijā
Saņemt īso saiti
70

Nesenā pētījuma rezultāti liecina, ka bīstama ir jebkāda alkohola deva, un Latvijas iedzīvotāji tā dēļ mirst teju vai visbiežāk pasaulē.

RĪGA, 25. augusts — Sputnik. 2016. gadā gandrīz 3 miljoni cilvēku miruši alkohola lietošanas rezultātā. Par to liecina medicīniskajā žurnālā Lancet publicētais pētījums.

Septiņas no desmit valstīm ar augstāko mirstības līmeni atrodas Baltijas reģionā, Austrumeiropā un Centrālāzijā: Krievija, Ukraina, Lietuva, Baltkrievija, Mongolija, Latvija un Kazahstāna. Atlikušās trīs — Lesoto, Burundi un Centrālāfrikas Republika.

2016. gadā vairāk nekā 2 miljardi cilvēku  lietoja alkoholu, 63% viņu vidū — vīrieši. Viņu ieradumi dažādās valstīs atšķiras, piemēram, Lielbritānijā "standarta deva" ir 8 grami tīra alkohola, Austrālijā — 10 grami, ASV — 14, Japānā — 20 grami. Ar alkohola lietošanu pētnieki saista 23 veidu slimības un traumas, tostarp arī sirds un asinsvadu slimības, dažu veidu vēzis, aknu ciroze un diabēts, tuberkuloze, traumas, kas izdarītas sev un citiem, nelaimes gadījumi, ieskaitot saindēšanos un noslīkšanu, traumas, kas gūtas, izmantojot transporta līdzekļus alkohola reibuma stāvoklī.

Žurnāla Lancet redaktors Ričards Hortons secināja: alkohols ir viens no galvenajiem nāves iemesliem visā pasaulē. Mītu par to, ka viena vai divas glāzes vīna dienā nāk par labu veselībai, var uzskatīt par gāztu.

Lielāko uzmanību pētījuma rezultātiem nāktos pievērst uzmanību ierēdņiem veselības aprūpes jomā valstīs, kur mirstība alkohola rezultātā ir īpaši augsta, ieskaitot Latviju.    

Pēc temata

Straupē slēdz vienīgo narkoloģijas slimnīcu Latvijā
"Latvijā dzer visi": Krievijas žurnāliste par alkohola reibumu Baltijā
Demogrāfs aprēķinājis, cik iedzīvotāji paliks Latvijā līdz 2030. gadam
Latvijas ražotāji aicina valdību cīnīties par alkotūristiem

Galvenie temati