21:51 12 Decembris 2018
Tiešraide
  • USD1.1346
  • RUB75.2467
Medicīniskā izmeklēšana. Foto no arhīva

Veselības ministrija: ģimenes ārsti pieņems ne vairāk kā 19 pacientus dienā

© Sputnik / Алексей Мальгавко
Latvijā
Saņemt īso saiti
Ģimenes ārstu streiks (28)
46

Latvijas veselības ministre Anda Čakša paziņojusi, ka ministrija plāno samazināt ģimenes ārstu praksēs reģistrēto pacientu skaitu.

RĪGA, 24. jūlijs — Sputnik. Latvijas Veselības ministrija ierosinājusi ierobežot ģimenes ārstu praksēs reģistrēto pacientu skaitu, vēsta baltnews.lv.

Veselības ministre Anda Čakša paziņojusi, ka vienā ģimenes ārsta praksē reģistrēto pacientu skaits nepārsniegs 1500 cilvēkus. Patlaban finansējums aprēķināts par 1800 pacientiem.

Tādējādi ģimenes ārsts dienā vidēji pieņems ne vairāk kā 19 pacientus.

Pēc Čakšas izteikumiem, iepriekš ārsti bija ieinteresēti pieņemt maksimāli iespējamo pacientu skaitu, jo no tā bija atkarīgs viņu atalgojums. Patlaban mediķiem nepieciešama cita morivācija, uzskata VM vadītāja.

Veselības ministrija ir pārliecināta, ka 1500 cilvēki ir optimālais skaits, lai veltītu pienācīgu uzmanību katram pacientam un nodrošinātu pakalpojumu kvalitāti.

Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas (LĢĀA) pārstāve Solvita Olsena pauda uzskatu, ka viens no streika iemesliem ir ģimenes ārstu darba pārvērtēšana.

Latvijā ģimenes ārsts vidēji pieņem vairāk nekā 20 pacientus dienā.

Trešdien ģimenes ārsti, kuru streiks sākās jūlija sākumā, paziņoja, ka pāriet pie "modificēta streika",  kura laikā pieņems ne vairāk kā 20 pacientus dienā. LĢĀA nolēma, ka streiks ilgs līdz 1. oktobrim — līdz šim brīdim asociācija cer vienoties ar premjerministru un atrisināt situāciju.

Temats:
Ģimenes ārstu streiks (28)

Pēc temata

Čakša kritizē Ģimenes ārstu asociāciju par spītību
Vienošanās nav panākta: ģimenes ārstu streiks turpinās
Ārstu streiks: kas ir kapitācija un normālā darba diena
Kā ārstēties ārstu streika laikā

Galvenie temati