21:00 13 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1833
  • RUB87.1809
Latvijā
Saņemt īso saiti
Bēgļi Latvijā (42)
180

Bēgļi aizturēto ārvalstnieku izmitināšanas centrā Muceniekos organizējuši sēdstreiku, protestējot pret mazo diennakts uzturnaudu un wi-fi trūkumu.

RĪGA, 10. Augusts – Sputnik. Aptuveni 20 cilvēki patvēruma meklētāju centrā Muceniekos organizējuši protesta akciju. Viņi iebilst pret neapmierinošajiem eksistences apstākļiem, ziņo Mixnews.lv.

Valsts nozīmes Mucenieki
© REUTERS / Ina Fassbender

Akcija noritēja mierīgi, protestu dalībnieki – gan vīrieši, gan sievietes ar bērniem mierīgi sēdēja zālājā pie centra.

Bēgļi pastāstīja, ka par sēdstreika iemeslu kļuvis naudas trūkums: nesen valdība ar grūtībām palielināja viņu uzturnaudu no 2,15 eiro līdz 3 eiro, neskatoties uz Nacionālās apvienības protestiem. Viens no protestu dalībniekiem sūdzējās, ka viņam nepietiek naudas cigaretēm un gardumiem bērniem. Viņš vēlētos saņemt 10 eiro dienā.

Otrs patvēruma meklētājs paskaidroja, ka centra iemītniekiem trūkst medicīniskās palīdzības, piemēram, viņam pašam ir problēmas ar acīm. Viņš pastāstīja, ka Latvijā atrodas jau piecus mēnešus, taču viņam nav ne mājokļa, ne darba, ne naudas.

Ministri strīdās par bēgļu uzturnaudu. Foto no arhīva
© REUTERS / Ina Fassbender

Jāpiebilst, ka daudzi bija neizpratnē par to, ka centrā nav wi-fi. (Jāpiezīmē, ka nesenajā sociālā progresa reitingā Latvija tika augstu novērtēta no interneta lietotāju skaita viedokļa). Tiesa, daži sociālo tīklu lietotāji, uzzinot par protesta akciju, ironiski izteicās, ka internets bēgļiem būtu vajadzīgs vismaz tāpēc, lai uzzinātu, kā dzīvo citur Latvijā.
Vienlaikus centra iemītnieki pauda neizpratni par to, kāpēc viņiem tik lēnām un negribīgi piešķir bēgļa statusu.

Patvēruma meklētāju centrs Muceniekos ir radījis protestus kopš tā izveides brīža, taču tolaik sašutuši bija tikai neliela ciema iedzīvotāji, kuri nevēlējās dzīvot līdzās "cietumam". Tagad streiku sarīkojuši paši bēgļi.

Temats:
Bēgļi Latvijā (42)

Pēc temata

Bēgļi Lietuvā ātri apguvuši krievu valodu
Bezdarbnieki un bēgļi: Vācija meklē integrācijas iespējas
NATO ģenerālis: bēgļi ir Krievijas ierocis
Lietuvas tramplīns – pirmā bēgļu ģimene devusies uz Zviedriju

Galvenie temati