Ķīna pārmet Rietumu medijiem liekulīgu pieeju konfliktiem

© Sputnik / Sergey MelkonovĶTR karogs
ĶTR karogs - Sputnik Latvija, 1920, 20.03.2022
Sekot līdzi rakstam
Yandex newsTelegram
Ķīnas Ārlietu ministrija norāda, ka NATO, ASV un rietumvalstu mediji izturas liekulīgi, runājot par konfliktu upuriem civiliedzīvotāju vidū.
RĪGA, 20. marts – Sputnik. Savienoto Valstu, NATO un plašas rietumvalstu mediju virknes pozīcija ir nepārprotami liekulīga, runājot par konfliktu upuriem civiliedzīvotāju vidū, jo viņi neraizējās par bojāgājušajiem Irākā, Afganistānā, Sīrijā, Palestīnā un Dienvidslāvijā, konstatēja Ķīnas Ārlietu ministrijas oficiālais pārstāvis Čžao Liczjans, vēsta RIA Novosti.
DTR miliči  - Sputnik Latvija, 1920, 13.03.2022
Latvijā
Tikai melīgi mediji to dēvē par iebrukumu – arī Latvijā ir citāds viedoklis
"Gribu uzsvērt, ka miera pārrunu kontekstā Ķīna ir konsekventa. Jūs varat iepazīties ar Ķīnas agrākajiem paziņojumiem par Irāku, Sīriju, Afganistānu, Palestīnu un Izraēlu, kā arī citiem aktuāliem jautājumiem. Bojāgājušo civiliedzīvotāju un humanitārās situācijas aspektā es vēlos pajautāt: vai jūs tāpat raizējāties par upuriem Irākā, Sīrijā, Afganistānā un Palestīnā? Vai šo valstu civiliedzīvotājiem jūsu acīs nav nekādas vērtības?" vaicāja diplomāts, atbildot uz jautājumu, vai Ķīnu neuztrauc, ka Krievijas darbību dēļ Ukrainā iet bojā civiliedzīvotāji.
Čžao Liczjans atgādināja arī par upuriem civiliedzīvotāju vidū Dienvidslāvijā 1999. gadā.
"Vai jūs piešķīrāt nozīmi zaudējumiem starp šiem mierīgajiem iedzīvotājiem? Ja ne, baidos, jums nav tiesību kritizēt Ķīnu. Ķīnas pozīcija ir skaidra un godīga, objektīva un taisnīga, bet ASV un NATO, tostarp arī vairāku mediju pozīcija – nepārprotami liekulīga," viņš piebilda, uzsverot, ka tas īpaši skar dažu Rietumu mediju ziņojumu rasistisko stilu.
"Jums vajadzētu ieteikt ASV un NATO valstīm pārtraukt munīcijas piegādes un kara kurināšanu, bet gan kopā ar Eiropu, Krieviju un Ukrainu vienoties par mieru dialoga un pārrunu ceļā," viņš atzīmēja.
24. februārī Krievija sāka speciālu militāro operāciju Ukrainā. Valsts prezidents Vladimirs Putins paskaidroja, ka tā sākta ar mērķi aizsargāt cilvēkus, kuri astoņus gadus saskaras ar Kijevas režīma ņirgāšanos un genocīdu. Viņš uzsvēra, ka šiem nolūkiem plānota Ukrainas demilitarizācija un denacifikācija, nepieciešams tiesāt visus kara noziedzniekus, kuri atbildīgi par asiņainajiem noziegumiem pret Donbasa mierīgajiem iedzīvotājiem.
Krievijas Aizsardzības ministrija paziņoja, ka Bruņotie spēki vēršas tikai pret militāro infrastruktūru un Ukrainas armiju, civiliedzīvotājus nekas neapdraud. Ar Krievijas karavīru atbalstu uzbrukumu turpina Doņeckas un Luganskas tautas republiku grupējumi. Taču nav ne runas par Ukrainas okupāciju, uzsvēra Putins.
Здание Совета Европы в Страсбурге, архивное фото - Sputnik Latvija, 1920, 12.03.2022
Politika
Krievijas politiķis pārmeta Eiropas padomei dubultus standartus
Ziņu lente
0