Latvijā

LBS aptur sadarbību ar Krievijas basketbola organizācijām

CC0 / PxHere / Баскетбол
Баскетбол - Sputnik Latvija, 1920, 25.02.2022
Sekot līdzi rakstam
Yandex newsTelegram
Sadarbības apturēšanu sportā skaidro ar politisko situāciju.
RĪGA, 25. februāris — Sputnik. Latvijas basketbola savienība (LBS) izplatījusi paziņojumu par sadarbības apturēšanu ar Krievijas sporta organizācijām.
LBS oficiālajā vietnē izvietotajā paziņojumā teikts, ka sadarbības apturēšana ir saistīta ar situāciju ap Ukrainu un "drošības situāciju Eiropā, tai skaitā sporta sacensību" jomā.
Šajā sakarā LBS valde:
Situācija Luganskas apgabalā - Sputnik Latvija, 1920, 24.02.2022
Viedoklis
"Mēs esam gatavi visam". Putins aicināja ukraiņu kareivjus nolikt ieročus
- atsaukusi 2021. gada 27. augusta vēstuli VTB Vienotajai līgai (Krievijas atklātajam čempionātam), turpmāk neatbalstot Latvijas Starptautiskās kategorijas tiesnešu iesaisti VTB Vienotās līgas spēļu vadīšanā;
- aicina LBS biedrus un asociētos biedrus ierobežot sportiskos kontaktus ar Krievijas Federācijas sporta organizācijām, neuzņemot šīs valsts sporta delegācijas sacensībās Latvijā un nepiedaloties nekādās sacensībās šīs valsts teritorijā;
- aicina Latvijā reģistrēto starptautisko basketbola organizāciju (Eiropas Jaunatnes basketbola līgas, Eiropas Ziemeļu basketbola līgas un Eiropas Sieviešu basketbola līgas) vadību atbildīgi izvērtēt turpmāko sadarbību ar Krievijas Federācijas sporta organizācijām.
Analoģisku soli spēra Lietuvas basketbola federācija, tur pat aicināja dalībniekus apturēt visas kontaktus ne tikai ar Krievijas, bet arī ar Baltkrievijas sporta organizācijām.
Krievijas pastāvīgais pārstāvis ANO Vasilijs Ņebenzja - Sputnik Latvija, 1920, 24.02.2022
Pasaulē
Krievijas pārstāvis ANO: Kijeva nav sadzirdējusi aicinājumus pārtraukt provokācijas
Atgādinām, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins 24. februāra uzrunā iedzīvotājiem paziņoja, ka pieņēmis lēmumu par speciālu militāro operāciju Donbasā. Viņš uzsvēra, ka Krievija nevar justies drošībā un attīstīties pastāvīgu draudu dēļ no Ukrainas puses. Putins norādīja, ka ir neizbēgamas Krievijas sadursmes ar Ukrainas nacionālistiskajiem spēkiem, kuri agrāk vai vēlāk iebruks Krimā. Tāpat prezidents norādīja, ka ir nepieņemama NATO Ukrainas apguve.
"Mums ir nepieņemama Ziemeļatlantijas alianses infrastruktūras paplašināšanās un Ukrainas teritorijas apguve. Skaidrs, ka NATO tas ir tikai ASV ārpolitikas instruments. Lieta tāda, ka mums pieguļošajās teritorijās, mūsu pašu vēsturiskajās teritorijās tiek rādīta naidīgā anti-Krievija," sacīja Putins.
Speciālās operācijas Donbasā mērķis ir cilvēku aizsardzība, Krievija neplāno okupēt Ukrainu, taču Maskava tiecas pēc tās demilitarizācijas, informē prezidents. Krievijas BS neveic triecienus pa Ukrainas pilsētām. Ar augstās precizitātes triecieniem tiek neitralizēti PGA objekti, kara aerodromi, Ukrainas BS aviācija. Civilpersonas nekas neapdraud, paziņoja Krievijas Federācijas Aizsardzības ministrijā.
Ziņu lente
0