Pasaulē

Mediji: Baidenam lemts atkārtot traģisku kļūdu Eiropā

© AFP 2023 / JIM WATSONASV prezidents Džo Baidens
ASV prezidents Džo Baidens - Sputnik Latvija, 1920, 23.02.2022
Sekot līdzi rakstam
НовостиTelegram
Izdevums "The American Conservative" uzskata, ka Džo Baidenam lemta jauna traģiska kļūda Eiropā – karš, ko bija iespējams novērst.
RĪGA, 23. februāris — Sputnik. ASV prezidenta Džo Baidena nepamatotie izteikumi par Krievijas radītajiem draudiem, kā arī centieni provocēt Kijevu veicina spriedzes eskalāciju Eiropā un var "beigties ar nevajadzīgu karu", raksta militārais eksperts Džordans Preskots izdevumā "The American Conservative", vēsta RIA Novosti.
"Krimas karš iegājis vēsturē kā viens no visbezjēdzīgākajiem kariem. (..) Baidens neatceras vēsturi, tāpēc, šķiet, viņam lemts traģisks liktenis to atkārtot," uzsvēra speciālists.
Doņeckas apšaudes sekas - Sputnik Latvija, 1920, 22.02.2022
Pasaulē
"Nav redzama vēlme vienoties": Ukraina turpina Donbasa apšaudes
Preskots atgādināja savā rakstā "The American Conservative"par Turcijas, Rietumu un Krievijas karu, kas izcēlās XIX gadsimtā. To bija iespējams izbeigt diplomātiskā ceļā, nenovedot līdz nāvējošajām cīņām Krimā. Rietumu sabiedrotajiem neizdevās sakārtot sadarbību un atrast kopīgas intereses, viņš uzskata. Karš aiznesa milzīgi daudzas dzīvības, taču nenesa uzvaru ne Turcijai, ne Eiropai.
Analītiķa ieskatā, mūsdienu Rietumu alianse var neizturēt konflikta eskalāciju ar Krieviju un sašķelties, jo daudzas Eiropas valstis ar Krieviju saista lietišķa sadarbība.
Savā nesenajā video uzrunā ASV prezidents paziņoja, ka Krievija ir kā "tuvākajās dienās mēģinās uzbrukt Ukrainai", taču nekādus tamlīdzīgu Krievijas nodomu pierādījumus neminēja.
Krimas karš (1853.-1856.), jeb Austrumu karš izcēlās starp Krievijas impēriju no vienas puses un valstu koalīciju – Britānijas, Francijas, Osmaņu impērijām un Sardīnijas karalisti – no otras puses.
Pagājušajā nedēļā situācija uz saskarsmes līnijas Donbasā nopietni saasinājusies – Kijeva, ignorējot visas iepriekš panāktās vienošanās, savilkusi lielāko daļu armijas uz robežas ar Doņeckas un Luganskas tautas republikām un apšauda zemessargus, tostarp pielietojot aizliegtu tehniku.
Ņemot vērā Ukrainas iebrukuma draudus, Doņecka un Luganska evakuē sievietes, bērnus un sirmgalvjus uz Rostovas apgabalu, kā arī izsludināja vispārēju mobilizāciju.
Situācija Doņeckas apgabalā - Sputnik Latvija, 1920, 21.02.2022
Pasaulē
Aizturēts Ukrainas aģents atklāja Kijevas plānus iebrukumam Donbasā
Konflikts Ukrainas austrumos ilgst jau astoņus gadus. Šajā laikā, saskaņā ar ANO informāciju, konfliktā dzīvības zaudējuši vairāk nekā 13 tūkstoši cilvēku, vēl apmēram 44 tūkstoši ievainoti. Krīzes deeskalācija tiek apspriesta kontaktu grupas sēdēs. Tās pamatā ņemti Minskas protokoli, kas paredz konstitucionālas reformas īstenošanu, uguns pārtraukšanu un smagā bruņojuma atvilkšanu no saskarsmes līnijas.
Kremlis un ĀM jau vairākkārt atzīmēja, ka ziņas par agresiju parādās ar mērķi paplašināt ārvalstu militārās vienības pie Krievijas robežām, kā arī paskaidroja: eskalācijas galvenais iemesls ir ASV un NATO darbības – tās piesūknē Ukrainu ar bruņojumu, tādējādi pamudinot to sākt militāras avantūras.
Ziņu lente
0