Latvijā

Latvijā ieradīsies amerikāņu helikopteri Apache un simtiem citu militārās tehnikas vienību

© Sputnik / Sergey MelkonovAmerikāņu helikopters Apache
Amerikāņu helikopters Apache - Sputnik Latvija, 1920, 17.02.2022
Sekot līdzi rakstam
Yandex newsTelegram
No 18. februāra līdz 23. martam Latvijas teritorijā notiks ASV vadītās starptautiskās militārās mācības "Saber Strike 22"
RĪGA, 17. februāris — Sputnik. Tuvākajā laikā Latvijā ieradīsies 22 amerikāņu armijas helikopteri "Apache" un simtiem citu militārās tehnikas vienību, vēsta Aizsardzības ministrijas preses dienests.
Tuvākajā laikā Latvijā ieradīsies liels skaits sabiedroto karavīru un militārās tehnikas, lai piedalītos militārajās mācībās "Saber Strike" ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem.
Krievijas un Baltkrievijas militārās mācības Sabiedroto apņēmība - Sputnik Latvija, 1920, 10.02.2022
Viedoklis
Ar ko "Sabiedroto apņēmība" atšķiras no ASV "Atlantiskās apņēmības"
Manevri organizēti ar mērķi pilnveidot sabiedroto valstu militāro vienību savietojamību taktisko operāciju laikā un demonstrēt spējas izpildīt uzdevumus ziemas apstākļos, kā arī pārbaudīt Nacionālo bruņoto spēku infrastruktūras spēju uzņemt ienākošās vienības un veikt pretgaisa aizsardzības vienību treniņus, ziņoja aizsardzības resors.
Līdz 16. februārim Latvijā ieradīsies Itālijas bruņoto spēku vienība 100 karavīru sastāvā.
ASV Bruņoto spēku pavēlniecības Eiropā vadītās starptautiskās militārās mācības "Saber Strike 22" sāksies 18. februārī un turpināsies līdz 23. martam. Laikā līdz 18. februārim pa koplietošanas ceļiem ar konvojiem ieradīsies aptuveni 400 ASV karavīri un aptuveni 100 tehnikas vienības, kā arī 22 kaujas helikopteri "AH-64 Apache".
Laikā līdz 28. februārim pa koplietošanas ceļiem virzienā no Lietuvas ieradīsies aptuveni 800 ASV karavīri un līdz 250 militārās tehnikas vienības.
Militārās mācības Igaunijā, 2019. gads - Sputnik Latvija, 1920, 31.01.2022
Baltijā
Fantastiska kauju pieredze ziemā: Igaunijā sākušies NATO manevri "Winter Camp"
No 28. februāra līdz 11. martam notiks arī Nacionālo bruņoto spēku Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes organizētās starptautiskās militārās mācības "Crystal Arrow 22". Plānots, ka abās mācībās kopumā piedalīsies aptuveni 2800 karavīru un zemessargu no Latvijas un ASV, kā arī no 10 citām valstīm, kuru vienības veido Latvijā izvietoto NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu – Kanādas, Albānijas, Čehijas, Itālijas, Īslandes, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas. Būs arī iesaistītas vairāk nekā 300 sauszemes un gaisa spēku tehnikas vienības.
Arī maijā ieplānota virkne militāro mācību – Speciālo spēku krīzes pārvārēšanas mācību "Trojan Footprint North" ietvaros ASV Speciālo uzdevumu spēki kopā ar Latvijas Speciālo operāciju pavēlniecību un Zemessardzi attīstīs savstarpēju sadarbību.
Mācību "Swift Response" laikā ASV, Latvijas, Polijas un Čehijas bruņotie spēki trenēs izlūkošanas spējas, sabiedroto spēku iefiltrēšanās operāciju atbalstu un pretdesanta operācijas, iesaistot vairāk nekā 10 ASV Gaisa spēku militārās tehnikas vienības.
Пара истребителей F-16 на воздушном параде в честь Дня независимости Латвии - Sputnik Latvija, 1920, 27.11.2021
Viedoklis
Karstasinīgie poļu puiši Baltijas debesīs. Uzdevums – izraisīt karu
Militārās mācības "Defender Europe" tiks organizētas, lai pārbaudītu Nacionālo bruņoto spēku infrastruktūras spēju uzņemt ienākošās vienības un veiktu NATO spēku integrācijas vienības Latvijā izvērtēšanu. Šim nolūkam Latvijā uzturēsies vairāk nekā 700 ASV karavīru un vairāk nekā 20 ASV Sauszemes spēku un Gaisa spēku militārās tehnikas vienības.
Maija beigās un jūnija sākumā plānotajās mācībās "Astral Knight" uzmanība tiks pievērsta gaisa operāciju treniņiem, piedaloties ASV Gaisa spēkiem ar kaujas lidmašīnām un PGA sistēmām.
NBS aicina Latvijas iedzīvotājus ar sapratni uztvert ilgstošos manevrus, kuru mērķis esot valsts aizsardzības spēju celšana un reģionālās drošības stiprināšana.
Ziņu lente
0