Latvijā

Daudzi var skolu nepabeigt: Latvijā cels centralizēto eksāmenu vērtējuma slieksni

© Sputnik / Павел Лисицын / Pāriet pie fotobankasSkolēni mācību klasē
Skolēni mācību klasē - Sputnik Latvija, 1920, 24.01.2022
Sekot līdzi rakstam
Yandex newsTelegram
Trīs gadu laikā plānots četrkāršot centralizētā eksāmena nokārtošanai nepieciešamo vērtējumu, informēja Anita Muižniece.
RĪGA, 24. janvāris — Sputnik. Trīs gadu laikā iecerēts būtiski palielināt centralizētā eksāmena nokārtošanai nepieciešamo vērtējumu vidusskolās, - no 5% līdz 20%, atklāja izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece, vēsta Тvnet.lv.
В учебном кабинете - Sputnik Latvija, 1920, 15.01.2022
Latvijā
Covid-19 skolās: nedēļas laikā Rīgā attālinātajās mācībās devās vairāk nekā 80 klases
Ministre paskaidroja, ka tas nepieciešams, jo 5% vērtējums eksāmenā nevar liecināt par sekmīgu vidusskolas posma nokārtošanu un nemotivē bērnus cītīgi mācīties.
Minimālo slieksni paredzēts palielināt pakāpeniski – trīs gadu laikā. Attiecīgi katru gadu to palielinās par 5%. Tas nozīmē, ka no 2022./2023.gada minimālais eksāmenu rezultātu slieksnis būs 10%, 2023./2024.gadā - 15%, savukārt 2024./2025.gadā -20%.
Muižniece atzina: iespējams, daudzi skolēni "izkritīs" no mācībām un nepabeigs skolu, taču, no otras puses, viņasprāt, 5% nevar būt pietiekams pamats uzskatam, ka skolēns ir apguvis nepieciešamās zināšanas.
Piemēram, aizvadītājā mācību gadā 657 skolēni nespēja sekmīgi nokārtot centralizēto eksāmenu jeb iegūt 5%, , tostarp 88 no eksāmenu kārotājiem bija 12.klases skolēni. Kopumā 585 skolēni nebija vārējuši nokārtot eksāmenu matemātikā, 68 - latviešu valodā, divi - Latvijas un pasaules vēsturē, viens - mazākumtautību izglītības programmas latviešu valodā un vēl viens - angļu valodā.
Skolotāja - Sputnik Latvija, 1920, 13.12.2021
Latvijā
Nauda un prestižs: kā piesaistīt skolotājus
"Tas ir absolūti skaidrs signāls tam, ka vienkārši ir jāsāk mācīties. Arī sekmīgu vērtējumu mēs nesaņemam par 30%. Sekmīgs vērtējums ir "4" nevis "1"," uzsvēra Muižniece.
Pilnveidotā mācību satura ieviešanas procesā ir pārskatīts arī valsts pārbaudes darbos ietveramais saturs un kopumā 20% no šo darbu testelementiem atbilst tādu pamatprasmju un pamatzināšanu līmenim, bez kurām nav iespējama tālāka kvalitatīva mācīšanās augstākās izglītības studiju programmās.
Muižniece piezīmēja, ka bērniem, kas mācās iekļaujošās izglītības programmās un kam radušās grūtības mācībās, būs atsevišķa pieeja un cits regulējums eksāmenu kārtošanas nosacījumos.
Ziņu lente
0