"Katrs dzīvo savā Latvijā": skolnieks un Latvijas lepnums uzrunāja Levita kungu

© Sputnik / Sergey MelkonovПрезидент Латвии Эгилс Левитс
Президент Латвии Эгилс Левитс - Sputnik Latvija
15 gadus vecais skolēns Rojs Puķe, kurš plašāk zināms kā kulinārijas blogeris Pipars un no prezidenta rokām saņēmis balvu "Latvijas lepnums", tagad vērsies pie valsts prezidenta Egila Levita, sašutis par viņa algas pielikumu.

RĪGA, 20. novembris — Sputnik. 15 gadus vecais skolēns Rojs Puķe, plašāk pazīstams kā kulinārijas blogeris Pipars, nolēmis publiski uzrunāt valsts prezidentu Egilu Levitu.

Spriežot pēc visa, jaunietim bija divi iemesli. Pirmkārt, pērn viņš no prezidenta rokām saņēma balvu "Latvijas lepnums", otrkārt, viņš ir ļoti sašutis par to, ka šajos grūtajos laikos prezidentu Levitu gaida algas paaugstinājums.

Подсчет денег - Sputnik Latvija
Atvainojos, ka aicināju uzticēties Levitam: Ozols sašutis par prezidenta algas pielikumu

"Man ir bijis tas gods ar Jums tikties personīgi. Es viesojos pie Jums 2019. gada nogalē, kad prezidenta pilī uzņēmāt "Latvijas lepnums" titulu ieguvējus. Pārmijām dažus vārdus un Jūs izteicāt atbalstu manām aktivitātēm, par ko biju priecīgs un patiesi lepojos," prezidentu savā publikācijā Facebook uzrunāja Rojs Puķe.

Autors pastāstīja, ka nodarbojas ar labdarību un zina, cik grūti tagad klājas vienkāršajiem cilvēkiem.

"Es neesmu izglītots politikā un neuzskatu sevi par ekspertu ekonomikā, bet, kā Jūs zināt, nodarbojos ar labdarības projektiem. Es katru dienu saņemu desmitiem vēstuļu no cilvēkiem, kuriem ir nepieciešams sabiedrības atbalsts. Mēs to sniedzam. Mēs cenšamies palīdzēt, kā vien iespējams! Es jūtu šo noskaņu, kas valda sabiedrībā. Mēs visi zinām, ka šobrīd ir sākusies, iespējams, lielākā krīze mūsu valstī. Brīdī, kad daudzi cilvēki paliek bez darba un iztikas līdzekļiem, kad uzņēmēji ir spiesti nevis attīstīt, bet gan samazināt vai pat izbeigt savu uzņēmumu darbību, krīzē, kad tiek celti arī nodokļi, Jūs vēlaties sev palielināt atalgojumu!" Rojs bija sašutis.

Skolniekam radies iespaids, ka Egils Levits dzīvo kaut kādā citā Latvijā. Puķe lūdz viņu vismaz uz laiku atlikt algas palielināšanu, par ko pašlaik varētu droši iztikt trīs ģimenes.

"Man tiešām rodas sajūta, ka dzīvojam dažādās valstīs. Jūs "savā" Latvijā, bet pārējie iedzīvotāji "savā". Jums ir "savi" ekonomiskie rādītāji un, acīmredzot, izaugsme, bet mums "sava", krīze un ekonomiskā lejupslīde. Tad rodas loģisks jautājums - kā labā Jūs strādājat? Kādi ir Jūsu mērķi un ko Jūs vēlaties panākt? Es nešaubos, ka augstākajai valsts amatpersonai ir jāsaņem atbilstošs atalgojums un tas droši vien uz kopējiem cipariem nebūs nekas traģisks, ja šo algas pielikumu Jūs saņemsiet, bet vai tas jādara tagad?" taujāja blogeris.

Viņš atgādināja, ka prezidenta krēslā Levits vēl sēdēs līdz 2023. gada 8. jūlijam. Iespējams, vēl pusotru gadu varētu pieciest ar šībrīža 5960 eiro mēnesī, neskaitot ikmēneša reprezentatīvos izdevumus, kas veido 1192 eiro.

"Vai tiešām ar šādiem cipariem "jūsu" Latvijā nevar izdzīvot? Man tie šķiet kosmiski cipari! Ar šādu naudu "mūsu" Latvijā var ļoti labi dzīvot trīs ģimenes. Es saprotu, ka mans viedoklis neietekmēs Jūsu lēmumu, bet es aicinu aizdomāties: ja tomēr pienāks diena un mēs ar Jums dzīvosim "vienā" Latvijā, kā Jūs skatīsieties acīs tiem bērniem, kuriem nepieciešami līdzekļi, lai viņi varētu staigāt, runāt, skriet un kļūt par pilnvērtīgiem sabiedrības locekļiem. Lai nākotnē maksātu Latvijai nodokļus, no kuriem arī Jūsu pēcteči, nākamie prezidenti, saņems savus ikmēneša atalgojumus? Kā jūs skatīsieties acīs viņu vecākiem, kuri dzīvo "savā" valstī un krīzes dēļ saņem ar katru dienu mazāk un ir spiesti pārkāpt savam lepnumam un lūgt palīdzību sabiedrībai, lai viņu bērni varētu dzīvot? Man nevajag atbildēt. Atbildiet pats sev!" piezīmēja aktīvists.

Президент Латвии Эгилс Левитс на Братском кладбище в Риге в День Лачплесиса - Sputnik Latvija
Latvijas prezidentam pacels algu? Levits varētu saņemt vairāk nekā 7500 eiro

Atgādināsim, ka kritika par prezidenta Levita atrautību no realitātes izskanējusi arī agrāk. Nesen Twitter lietotāji oficiāli pasludināja Levitu par "pirmo Latvijas kosmonautu" par viņa pastāvīgo plivināšanos debesīs.

Komentētāji neslēpa vilšanos par prezidentu, salīdzināja viņu ar tukšu vietu un cilvēku, kas dzīvo citā dimensijā.

Sabiedrībā auga sašutums pēc ziņas par to, ka Saeimas Budžeta un finanšu komisija apstiprinājusi prezidenta algas pieaugumu līdz 6260 eiro un reprezentācijas izdevumus 1252 eiro apmērā.

Līdz ar citiem sašutumu pauda arī pazīstamais publicists Oto Ozols. Viņš bija tik satriekts, ka publiski atvainojās par agrākajiem komplimentiem, ko veltījis Egilam Levitam.

Ziņu lente
0
Vispirms jaunieVispirms vecie
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала