Politika

Latvijas "veiksmes stāsts" skaitļos: nodokļi, izmiršana un miljons dienā aiziet nekurienē

© Sputnik / Sergey MelkonovШествие в День памяти жертв коммунистического террора
Шествие в День памяти жертв коммунистического террора - Sputnik Latvija
Sekot līdzi rakstam
НовостиTelegram
Kamēr Dombrovskis ar savu "veiksmes stāstu" gatavojas no jauna iekārtoties Eiropas Komisijas kabinetā, Latvija vaid zem nodokļu, korupcijas un nevienlīdzības atsvara – un izmirst paātrinātos tempos.

RĪGA, 11. septembris – Sputnik. Atnākušas ziņas no Eiropas Komisijas. Valdis Dombrovskis, bijušais premjers, bijušais EK komisārs un valdībā populāro vārdu "Latvijas veiksmes stāsts" autors, izvirzīts Eiropas Komisijas izpildošā viceprezidenta finanšu pakalpojumu un ekonomikas nozarē postenim. Viņš koordinēs "ekonomikas darbu, kura strādā cilvēka labā".

Ar izvirzīšanu "šim prestižajam amatam" savu augsta mēroga kolēģi apsveica Eiropas Parlamenta deputāte no Latvijas Dace Melbārde (Nacionālā apvienība). Tostarp viņa paziņoja, ka "valdība šajā jautājumā izvelējusies pareizu stratēģiju, izvirzot pieredzējušu un iepriekš novērtētu kandidātu".

Открытие гастрономического павильона на Рижском центральном рынке - Sputnik Latvija
Latvija nav Īrija: kas pensionāriem par naudu, tas ierēdņiem – par brīvu

Savukārt šādi šo kandidātu (līdzīgi kā visu valdošo eliti ar tās "veiksmes stāstu") vērtē dzimtenē.

Lietotājs Kārlis Rumpis savā Facebook publikācijā detalizēti aprakstīja "veiksmes stāstu" faktos un skaitļos. Un lūk, ko viņš raksta:

"Pēc 29 "neatkarības" gadiem:

1. Latvija ir dziļā, neatmaksājamā parādu bedrē. Nav ne krīze, ne karš, bet Latvijas parāds strauji aug. Ja 1990. g. mēs nevienam neko nebijām parādā, tad tagad Latvijas ārējais parāds jau pārsniedz 11 miljardus!!! Jau šobrīd tikai par parāda procentiem vien maksājam ap 1 miljonu KATRU DIENU, pretim par to nesaņemot nekādas preces vai pakalpojumus. 1 miljons aiziet nekurienē KATRU DIENU!

2. Latvijai ir dziļi negatīvs ārējas tirdzniecības saldo. 2017. g. tas bija mīnus 2,64 miljardi (!!!) eiro, bet 2018. g. jau 3,1 miljards.

3. Latvijā ir vislielākais ienākumu nevienlīdzības līmenis Eiropas Savienībā. DžINI indekss 2017. g. pieauga līdz 35,6%! Te sabiedrības "krējums" iedzīvojas uz parasto ļaužu rēķina vairāk, nekā jebkur citur Eiropas Savienībā.

Пожилой мужчина - Sputnik Latvija
Valdība ir vienojusies: minimālā pensija pieaugs līdz 99 eiro

4. Latvijā ir visaugstākais darbaspēku nodokļu slogs Eiropas Savienībā, darba algām 1000 eiro tas ir pat DIVAS REIZES AUGSTĀKS, nekā tādās bagātās valstīs kā Lielbritānija, Luksemburga, Somija, Vācija.

5. Latvijā ir visaugstākais PVN slogs pārtikas produktiem visā Eiropā!

6. Latvijā ir visstraujākais nodokļu sloga pieaugums ES ap 9,5% katru gadu. Regulāri nodokļi tiek paaugstināti, ieviesti jauni nodokļi un paplašinātas nodokļu aplikšanas bāzes.

7. Latvijā ir trešais visaugstākais valsts ierēdņu un kalpotāju skaits PASAULĒ. Ražojošajiem uzņēmumiem ir jāpabaro TRĪS REIZES LIELĀKS valsts ierēdņu un kalpotāju skaits, nekā tādās bagātās valstīs kā Šveice, Itālija. ČETRAS REIZES VAIRĀK nekā Japānā, Korejā un Jaunzēlandē!

8. Latvijā ir visaugstākās enerģijas izmaksas procentos no apgrozījuma apstrādes rūpniecībā - ar milzu atrāvienu no sekojošām valstīm. Tās ir ČETRAS REIZES augstākas nekā tādās valstīs kā Francija, Vācija, Zviedrija. Vairāk nekā ASTOŅAS REIZES AUGSTĀKAS, nekā Īrijā, Itālijā, Dānijā! Nu kā lai Latvijas uzņēmumi ar šādām daudzkārtīgi augstākām izmaksām būtu konkurētspējīgi Eiropā un pasaulē?

Строительные каски - Sputnik Latvija
Nevis simts stipro, bet gan piecus gudros: Kariņš pastāstīja par darba tirgu

9. Latvijā par visai daudz lietām samaksā krietni vairāk, nekā bagātās rietumvalstīs. Piemēram, būvniecības izmaksas mums vidēji maksā 326% apmērā, valsts parāda darījumi ap 200%, pašvaldību teritoriju un mājokļu apsaimniekošana 240%, izglītība ap 130% no ES bagātāko valstu līmeņa, kaut gan darba algas ir ievērojami mazākas.

10. Latvijā ir viens no viszemākajiem ienākumu līmeņiem Eiropas Savienībā starp 28 valstīm. Tie ir tikai 29% no Eiropas VIDĒJĀ līmeņa!

11. Latvijas iedzīvotājiem ir vismazākais mūža ilgums ES. Vīriešiem vidējais mūža ilgums ir tikai 69 gadi!

12. Latvijā ir vislielākais pašnāvību skaits Eiropas Savienībā. 2017. g. pašnāvībās gāja bojā 382 cilvēki, 2018. g. vēl vairāk - 443 cilvēki!

Salīdzinājumā ar satiksmes negadījumos bojā gājušo skaitu, tas ir trīs reizes lielāks, 2017. g ceļu satiksmes negadījumos bojā gāja 136 cilvēki. Kamēr valsts pārvalde tērē desmitiem miljonu radaru iepirkšanai, policijas uzturēšanai, tikmēr pilnīgi nekas netiek darīts, lai novērstu augsto pašnāvību skaitu!

Pamestais Irbenes ciems - Sputnik Latvija
Demogrāfs aprēķinājis, cik iedzīvotāji paliks Latvijā līdz 2030. gadam

13. Nevar nepamanīt, ka ir spēki, kuri tīši vēlas latviešu un Latvijas valsts iznīcināšanu un izšķīdināšanu. Jo kā gan lai citādi izskaidro, piemēram, to, ka ikmēneša pabalsts Latvijas bērnam 11,38 eiro, bet svešzemju migrantam - laimes meklētājam 256,00 eiro, migranta bērnam 60,00 eiro?

14. Kopš 1989. g. tautas skaitīšanas Latviju ir jau bijuši spiesti pamest vairāk nekā 800 000 cilvēku. Katru gadu pazaudējam tik daudz cilvēku, cik dzīvo tādā pilsētā kā Kuldīga. Cik Kuldīgas mums vēl ir atlikušas?

15. Latvija ir viena no viskorumpētākajām valstīm ES. Saskaņa ar Eiropas Parlamenta veikto pētījumu, Latvija korupcijas dēļ pazaudē līdz pat 5,669 miljardi (!!!) KATRU GADU!.

16. Visbeidzot, un tas ir pats traģiskākais, LATVIJA IR VISSTRAUJĀK DILSTOŠĀ (MIRSTOŠĀ) VALSTS PASAULĒ! Tas nav pārspīlējums, tie ir oficiālie ANO dati. Starp 233 pasaules valstīm Latvijā iedzīvotāju skaita sarukums ir visstraujākais, kas ir īpaši straujš jauno cilvēku starpā. No 2001. līdz 2018. g.,17 "neatkarības" gados, Latvijas skolēnu skaits ir palicis tikai 58%. Kuram ir ilūzija, ka Latvija spēs eksistēt vēl nākamos 17 gadus?"

Informācijas avotus autors piedāvā meklēt Facebook grupā "Neļausim iznīcināt Latviju".

Spriežot pēc profila, pats Kārlis jau ir aizbraucis no Latvijas.

Ziņu lente
0