Viņš jūtas labi: Skripaļu izrakstīja no slimnīcas

© REUTERS/Toby MelvilleСотрудники полиции рядом с домом экс-полковника ГРУ Сергея Скрипаля в Солсбери
Сотрудники полиции рядом с домом экс-полковника ГРУ Сергея Скрипаля в Солсбери - Sputnik Latvija
Sekot līdzi rakstam
НовостиTelegram
Bijušo GIP darbinieku Sergeju Skripaļu izrakstīja no Solsberijas slimnīcas, taču, kur viņš devies tālāk, netiek atklāts.

RĪGA, 19. maijs – Sputnik. Pēc Solsberijas rajona slimnīcas direktores Karas Čarlzas-Barksas sacītā, bijušais GIP darbinieks Sergejs Skripaļs jūtas pietiekami labi, lai izrakstītos no slimnīcas, vēsta RIA Novosti.

"Skripaļs jūtas pietiekami labi, lai tiktu izrakstīts no slimnīcas. Visiem, kas cietis incidentā, tas bijis grūts laiks," — citē Čarlzas-Barksas vārdus reģionālās veselības aprūpes pārvalde savā paziņojumā.

Par to, kur tālāk devies bijušais GIP darbinieks, vai viņam ir nepieciešama papildu ārstēšana, un, kur tas notiks, netiek ziņots.

"Visiem izrakstītajiem pacientiem ir tiesības saglabāt konfidencialitāti. Tas ierobežo mūs detaļu sniegšanā par viņa ārstēšanu. Taču tos, kas cietuši no nervus paralizējošas vielas, nepieciešams stabilizēt un uzturēt stāvoklī, kurā viņu organismi varētu izstrādāt vairāk enzīmu organisma atjaunošanai pēc saindēšanās,"- tiek atzīmēts paziņojumā.

Официальный представитель министерства иностранных дел РФ Мария Захарова - Sputnik Latvija
Krievijas ĀM: Maskavai ir tiesības sarunāties ar Skripaļu

Savukārt Solsberijas slimnīcas galvenā medmāsa Lorna Vilkinsone paziņoja, ka Skripaļs "turpinās veseļošanos ārpus slimnīcas sienām".

Skripaļa meita pametusi slimnīcu jau aprīlī, jo nebija pārāk stipri cietusi, atšķirībā no tēva. Taču britu varas iestādes neļauj Krievijas diplomātiem tikties nedz ar Jūliju, nedz ar Sergeju. Krievijas vēstniecībā uzsver, ka Londona "rupji pārkāpj Sergeja un Jūlijas Skripaļu tiesības".

"Skripaļu lieta"

Marta sākumā bijušo GIP pulkvedi Sergeju Skripaļu un viņa meitu Jūliju atrada bezsamaņā Solsberijā. Lielbritānijā apgalvo, ka viņus saindējuši ar vielu, kura esot izstrādāta padomju programmas "Novičok" ietvaros, savukārt ar incidentu ir saistīta Maskava.

Krievija to kategoriski noliedz un sauc apsūdzības par "nepamatotu provokāciju". ĀM vairākkārt aicinājusi veikt savstarpēju notikuma izmeklēšanu, taču Apvienotās Karalistes varas iestādes atbildēja ar atteikumu.

Силуэт мужчиины - Sputnik Latvija
Britu mediji nosaukuši aizdomās turamo "Skripaļa lietā"

Vielas ekspertīzi, ar kuru tika saindēti Skripaļi, veica Ķīmisko ieroču aizliegšanas organizācijas (ĶIAO) speciālisti. Krievija iepazinusies ar ziņojumu. Pēc Krievijas ĀM Sergeja Lavrova sacītā, tajā ĶIAO sniegusi ķīmiskās vielas sastāvu, konkrēta saindēšanas aģenta nosaukuma tajā nav.

Turklāt intervijā Starptautiskās informācijas aģentūras "Rossija segodņa" ģenerāldirektoram Dmitrijam Kiseļovam Krievijas ārlietu ministrs pastāstīja, ka "Skripaļa lietā" pastāv daudz pretrunu, un jo vairāk Lielbritānija cenšas šīs pretrunas skaidrot, jo vairāk parādās jautājumu.

Ziņu lente
0