Austrijā atbrīvo Ukrainas oligarhu Firtašu, kura izdošanu pieprasa ASV un Spānija

© Sputnik / Андрей Иглов / Pāriet pie mediju bankasHoldinga Group DF direktoru padomes priekšsēdētājs Dmitrijs Firtašs
Holdinga Group DF direktoru padomes priekšsēdētājs Dmitrijs Firtašs - Sputnik Latvija
Sekot līdzi rakstam
НовостиTelegram
Firtašs tika aizturēts saskaņā ar Spānijas izdotu Eiropas orderi. Spānijas laikraksts ABC ziņoja, ka Firtašs tiek apsūdzēts par "tuviem sakariem ar organizēto noziedzību un 10 miljonu eiro atmazgāšanu Spānijā, kas iegūti no iespējamām noziedzīgām darbībām".

RĪGA, 24. februāris — Sputnik. Vīnes federālās zemes tiesa ceturtdien nolēma nepaturēt apcietinājumā Ukrainas oligarhu Dmitro Firtašu, kurš šonedēļ tika aizturēts saskaņā ar orderi, ko bija izdevusi Spānija, kur Firtašs tiek apsūdzēts naudas atmazgāšanā, un kuru Austrijas tiesa ir nolēmusi izdot ASV, kur viņu apsūdz kukuļdošanā Indijā, informē LETA.

Firtašs tika atbrīvots līdz tiesai, kas izskatīs Spānijas izdošanas lūgumu, ar nosacījumu, ka viņš nodos Austrijas varasiestādēm savu pasi.

ASV viceprezidents Džozefs Baidens. Foto no arhīva - Sputnik Latvija
Viedoklis
ASV iznīcina Ukrainu centienos glābt Porošenko režīmu

Jau ziņots, ka Firtašs otrdien tika aizturēts 2016. gada oktobrī saskaņā ar Spānijas izdotu Eiropas orderi. Spānijas laikraksts ABC ziņoja, ka Firtašs tiek apsūdzēts par "tuviem sakariem ar organizēto noziedzību un 10 miljonu eiro atmazgāšanu Spānijā, kas iegūti no iespējamām noziedzīgām darbībām".

Firtašs tika aizturēts neilgi pēc tam, kad Austrijas apelāciju tiesa otrdien nolēma apmierināt ASV lūgumu viņu izdot saistībā ar apsūdzībām par amatpersonu piekukuļošanu Indijā. Tomēr galīgo lēmumu par viņa izdošanu pieņems Austrijas tieslietu ministrs.

Firtašs ir viens no bagātākajiem cilvēkiem Ukrainā. Atbilstoši ASV izdotam orderim viņš tika aizturēts Austrijā 2014. gada martā un viņu atbrīvoja pret 125 miljonu eiro lielu drošības naudu, tomēr viņam bija jāpaliek Austrijā.

Ukrainas deputāts Andrejs Artemenko - Sputnik Latvija
Kremlī sniegti komentāri par plāniem atcelt pret Krieviju vērstās sankcijas un izbeigt karu Ukrainā

ASV varas iestādes vēlas panākt Firtaša izdošanu saistībā ar apsūdzībām, ka viņš un vēl piecas personas samaksāja 18,5 miljonus ASV dolāru kukuļos Indijas amatpersonām, lai 2006. gadā saņemtu titāna raktuvju licences. Firtašs ir noraidījis apsūdzības un uzstāj, ka lieta ir politiski motivēta.

Firtašam pieder biznesa impērija "Group DF", kas darbojas enerģētikas, ķīmijas, mediju, banku un īpašumu sektoros Ukrainā, kā arī citās valstīs, ieskaitot Vāciju, Itāliju un Austriju.

Ziņu lente
0