10:51 20 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.2035
  • RUB91.7527
Pasaulē
Saņemt īso saiti
94

Ķīnas zinātnieks konstatēja, ka pēdējo 250 gadu laikā, pieaugot fosilo enerģijas avotu ieguvei, pasaulē notikušas trīs rūpnieciskās revolūcijas.

RĪGA, 24. marts — Sputnik. Fosilie energoresursi uz Zemes beigsies jau pēc 50 gadiem, uzskata Ķīnas Tautas Republikas Dienvidu tehnoloģiskās universitātes prezidents, Ķīnas Zinātņu akadēmijas loceklis Sue Cikuns, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz izdevumu The Paper.

Zinātnieks atzīmēja, ka pēdējo 250 gadu laikā, pieaugot fosilo enerģijas avotu ieguvei, pasaulē notikušas trīs rūpnieciskās revolūcijas.

Ņemot vērā fosilo enerģijas avotu ieguves pieaugumu un pasaules ekonomikas attīstības tempus, zinātnieks ir pārliecināts: ogļūdeņražu resursi uz planētas izsīks tuvākā pusgadsimta laikā. Tāpēc, lai saglabātu pašreizējo progresa līmeni, viņš aicināja aizvietot ierastos fosilos energonesējus ar alternatīvajiem enerģijas avotiem.

Cita starpā Sue Cikuns runāja par Saules enerģiju, ko, pēc viņa vārdiem, ir praktiski neiespējami izsmelt. Tāpat viņš ieteica izskatīt iespējas nomainīt ogles un dabasgāzi pret ūdeņraža degvielu.

Pēc temata

Lāča pakalpojums: kāpēc Krievijai nav izdevīga pārlieku dārga nafta
Ķīna pastumj malā ASV naftas pārstrādē: vai Krievija no tā kaut ko iegūs
Pasaule bez naftas un urāna. Krievijas ieguldījums svarīgā pasaules enerģētikas projektā
Eksperti prognozē: naftas ēra attīstītās valstīs tuvojas beigām
Tagi:
nafta, zinātnieki

Galvenie temati