13:31 17 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1986
  • RUB90.8921
Pasaulē
Saņemt īso saiti
57

Valsts apspriedās par iespējām iegādāties Krievijā izstrādāto vakcīnu koronavīrusa profilaksei "Sputnik V" un Ķīnas Sinopharm.

RĪGA, 22. marts – Sputnik. Ungārija saskārusies ar politiskiem uzbrukumiem, kopš paziņoja: sāktas parrunas ar Covid-19 apkarošanai paredzēto preparātu ražotājiem Krievijā un Ķīnā, intervijā telekanālam RT pastāstīja valsts ārlietu ministrs Pēters Sījārto, vēsta Sputnik Baltkrievija.

Iepriekš Ungārija apstiprināja "Sputnik V" pielietošanu, negaidot preparāta reģistrāciju ES. Arī pats Sījārto ir saņēmis Krievijas vakcīnu.

"Vakcīna mūsu acīs nav ideoloģijas jautājums, tas ir dzīvību glābšanas jautājums... Kad kļuva zināms, ka mēs organizējam pārrunas par "Spunik V" un "Sinopharm" iegādi, mēs saskārāmies ar vērā ņemamu politisko uzbrukumu," viņš paziņoja.

Neviens no "uzbrucējiem" nepainteresējās par vakcīnu efektivitāti un drošību, uzsvēra diplomāts.

"Uzbrukums notika tikai tāpēc, ka mēs paskatījāmies uz austrumiem, nevis uz rietumiem jautājumā par vakcīnu saņemšanu," viņš ir pārliecināts.

Līdz ar "Sputnik V" Ungārija apstiprinājusi arī AstraZeneca un Sinopharm vakcīnas. Valstī tiek izmantoti arī Pfizer un Moderna preparāti, kas apstiprinātas ES.

"Sputnik V" Eiropas Savienībā

Iepriekš aģentūra Reuters, atsaucoties uz saviem informācijas avotiem, pastāstīja, ka ES plāno pārrunas par Krievijas vakcīnas "Sputnik V" iepirkumiem, saskaņā ar aģentūras datiem, Eiropas Zāļu aģentūra varētu apstiprināt Krievijas preparātu jau maijā.

EZA sākusi Krievijas vakcīnas ekspertīzi jau 4. martā. Tā pārbauda preparāta atbilstību ES kvalitātes, efektivitātes un drošības standartiem. Ziņots, ka tā plāno novērtēt vakcīnu saīsinātā termiņā.

Līdz ar Ungāriju "Sputnik V" individuālā kārtībā apstiprinājusi arī Slovākija.

Krievijas tiešo investīciju fonda pārstāvji paziņoja, ka reģistrācija EMA ļaus nodrošināt ar vakcīnu "Sputnik V" 50 miljonus ES iedzīvotājus no 2021. gada jūnija.

Pēc temata

Eiropas Savienība pielaiko kvankšķa lomu cīņā ar koronavīrusu un Krieviju
Cēzara jaunā sieva. ASV draud izrēķināties, ja parādīsies "dezinformācija" par Pfizer
Kurcs iestājies par Latviju: vakcīnu nepietiek, pat līdz rudenim visi netiks vakcinēti
"Bezizejas stāvoklis". ES valstis interesējas par "Sputnik V"
Tagi:
Sputnik V, vakcīna, Ungārija

Galvenie temati