08:08 27 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Pasaulē
Saņemt īso saiti
53

Aleksandrs Lukašenko sola Baltkrievijas atbildi uz vairāku valstu sankciju ieviešanu – tostarp tas skar Baltkrievijas preču tranzītu cauri Lietuvai.

RĪGA, 29. augusts – Sputnik. Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko uzdeva valdībai izstrādāt jautājumu par visu tirdzniecības plūsmu pārorientēšanu no Lietuvas ostām uz citām, vēsta BelTa.

Lukašenko paziņoja, ka Minska atbildēs uz vairāku valstu sankcijām attiecībā pret Baltkrieviju.

Ukrainas ĀM ēka
© Sputnik / Михаил Воскресенский

"Tagad mēs viņiem parādīsim, kas ir sankcijas. Ja viņi (poļi un lietuvieši) vēl uz Ķīnu un Krieviju cauri mums brauca, tagad viņi lidos vai nu caur Baltijas jūru vai Melno jūru, tirgosie ar Krieviju un tā tālāk. Bet par sankciju produkciju (produkti, kam Krievija ieviesusi embargo) – lai pat nesapņo. Mēs viņiem parādīsim, kas ir sankcijas," paziņoja Baltkrievijas līderis.

Viņš piebilda, ka jau sen Ministru kabinetam dots rīkojums iesniegt piedāvājumu par visu tirdzniecības plūsmu pārorientēšanu no Lietuvas ostām uz citām.

"Tad nu redzēsim, kā viņi dzīvos. 30% Lietuvas budžeta veido mūsu kravu plūsmas cauri Lietuvai. Ko vēl vajag? Pārāk labi dzīvo. Tādēļ noliksim pie vietas," sacīja Lukašenko.

Prezidents atzīmēja, ka Baltkrievija jau ir gājusi cauri periodam, kad attiecībā pret to bija spēkā sankcijas, un republika spēja "izdzīvot".

Lietuvas ĀM vadītājs Lins Linkēvičs 28. augustā, pirms otrās ES valstu ārlietu ministru padomes dienas sākuma, paziņoja ka iespējamo Eiropas Savienības sankciju saskaņošanas process saistībā ar situāciju Baltkrievijā turpinās.

Iepriekš ES ĀM vadītāji ziņoja, ka vienojās par jauna Baltkrievijas oficiālo personu saraksta izstrādi, kuri ir atbildīgi par "vardarbību, represijām un balsojuma rezultātu falsifikāciju" prezidenta vēlēšanās 9. augustā. Viņi uzskata Baltkrievijas vēlēšanu rezultātus par falsificētiem un nepieņem tos. Diskusija par sankciju sarakstu bija ieplānota jaunajā ES ĀM vadītāju tikšanās reizē 27. augustā. Taču galīgie lēmumi netika gaidīti, jo tikšanās bija neformāla.

Saskaņā ar aģentūras DPA datiem, Eiropas Savienības valstu ĀM vadītāji neformālās tikšanās laikā Berlīnē dalījās vērtējumā saistībā ar sankcijām pret Baltkrieviju. Aģentūra norāda, ka Baltijas valstis uzskata tiešas sankcijas pret Baltkrievijas varasiestādēm par it kā notikušiem pārkāpumiem prezidenta kampaņas laikā un par vardarbību attiecībā pret protestu dalībniekiem par nepietiekamām. Savukārt Kipra "netieši" piedraudēja uzlikt veto sankcijām pret Baltkrieviju, ja netiks izdarīts pietiekams spiediens uz Turciju, ar kuru konfliktē Atēnas un Nikosija.

Pēc temata

NATO bruņotie spēki ir pienākuši pie Baltkrievijas robežām, paziņoja Lukašenko
Lietuvā pastāstīja, kā streiki Baltkrievijā ietekmē Klaipēdas ostas darbu
Putins par notikumiem Baltkrievijā: nav nepieciešamības kaut ko slēpt
Lukašenko paziņoja par "diplomātisko slaktiņu" pret Baltkrieviju
Tagi:
tranzīts, Aleksandrs Lukašenko, Lietuva, Baltkrievija

Galvenie temati