23:46 20 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1810
  • RUB92.0238
Pasaulē
Saņemt īso saiti
165

Washington Post klāsta, ka informāciju par Krievijas un talibu "sazvērestību" saņēmuši amerikāņu karavīri, kuri nopratinājuši Afganistānā sagūstītos kaujiniekus. "Taliban" sazvērestības faktu noliedz.

RĪGA, 29. jūnijs - Sputnik. "Vairāki" ASV karavīri esot nogalināti Afganistānā Krievijas un talibu "sazvērestības" rezultātā, stāsta avīze Washington Post, atsaucoties uz anonīmiem avotiem, saistītiem ar bruņotajiem spēkiem, vēsta RIA Novosti.

Iepriekš avīze New York Times, atsaucoties uz anonīmiem ASV izlūkdienestu pārstāvjiem, publicēja rakstu, kurā apgalvoja: Krievijas kara izlūkdienests piedāvājis maksu ar talibiem saistītiem kaujiniekiem par uzbrukumiem amerikāņu karavīriem Afganistānā, turklāt par to ziņots ASV prezidentam. Avīze nesniedza nekādus pierādījumus. Krievijas vēstniecība ASV pieprasīja no valsts varasiestādēm adekvātu reakciju uz draudiem diplomātiem pēc melīgajām ziņām par Krieviju un Afganistānu. Krievijas ĀM mediju ziņas nosauca par meliem. New York Times apgalvojumus noliedza arī radikālā kustība "Taliban". Baltais nams norādīja, ka ziņa ir neprecīza, un apliecināja, ka izlūkdienesti neko tamlīdzīgu Trampam nav ziņojuši. Pats Tramps to nosauca par "kārtējo pasūtījumu".

Washington Post avoti, ziņas saņēmuši no amerikāņu karavīriem, kuri nopratinājuši Afganistānā sagūstītos kaujiniekus, vēsta izdevums.  Starp informācijas avotiem esot arī augstu stāvoša amatpersona. Prēmijas, ko Krievija it kā esot piedāvājusi kaujiniekiem par koalīcijas kareivju slepkavībām Afganistānā, saskaņā ar izdevuma avotiem, novedušas pie "vairāku amerikāņu karavīru nāves". Pie tam izdevums atzīmēja, ka nav zināms, cik amerikāņu karavīri vai koalīcijas spēku pārstāvji esot gājuši bojā sakarā ar Krievijas ierosinājumu talibiem "medīt" ASV kareivjus Afganistānā.

Kustības Taliban politiskās padomes vadītājs Katarā Šers Muhameds Abass Stanakzajs
© Sputnik / Владимир Астапкович

Marta beigās, raksta avīze, pēc izlūkošanas datu saņemšanas Baltajā namā notikusi slēgta apspriede. Tajā esot apspriesti iespējamie varianti, kā atbildēt Krievijai: no diplomātiskas atbildes līdz sankciju ieviešanai. Pie tam avīze stāsta, ka Trampa administrācijas speciālais vēstnieks Afganistānas lietās Zalmajs Halilzads toreiz paziņojis, ka Krievijai jādod "tieša" atbilde un jāveic tūlītēji pasākumi. Pie tam daži Nacionālās drošības padomes locekļi, kuri atbild par Krieviju, tikai negribīgi atbalstīja tādu variantu. Izdevums klāsta, pa pagaidām nav skaidrs, pie kā šīs apspriedes novedušas.

2018. gadā Afganistānā apšaudēs vai sprādzienos gājuši bojā 10 amerikāņu  kareivji, 2019. gadā – 16. Šogad gājuši bojā divi kareivji. Ik gadus, atzīmē izdevums, vairāki amerikāņi gājuši bojā afgāņu kareivju uzbrukumos, kuru rindās iekļuvuši talibi.

Pēc temata

Politologs: ASV paliks Afganistānā, neskatoties uz skaļajiem solījumiem
Ko tad mums iesākt: Igaunija noraizējusies par ASV plāniem pamest Afganistānu
Klincēvičs: ASV sāka apmācīt teroristus jau Afganistānā
ASV neatskaitījās par 1,5 miljardu dolāru izdevumiem Afganistānā
Tagi:
taliban, Afganistāna, ASV

Galvenie temati