08:00 09 Maijs 2021
Tiešraide
  • USD1.2059
  • RUB89.4671
  • RUB89.4671
Politika
Saņemt īso saiti
22

Baltā nama administrācija uzsvēra, ka amerikāņu presē publicēti neprecīzi izlūkdienestu dati.

RĪGA, 28. jūnijs - Sputnik. Izdevuma New York Times publicētā informācija par to, ka Krievija esot ieteikusi talibiem par atalgojumu "medīt" amerikāņu karavīrus Afganistānā, ir neprecīza, ne ASV prezidentam Donaldam Trampam, ne viceprezidentam Maikam Pensam tamlīdzīgi ziņojumi nav iesniegti, informēja Baltais nams, vēsta RIA Novosti.

Administrācijas preses sekretāre Keilija Makinani pastāstīja, ka no izlūkdienesta ik dienas tiekot saņemti tūkstošiem ziņojumu, kas tiekot stingri kontrolēti. "Lai arī Baltais nams parasti nekomentē domājamos izlūkdienestu datus vai iekšējās apspriedes, tomēr CIP direktors, padomnieks nacionālās drošības jautājumos un štāba priekšnieks var apstiprināt, ka ne prezidents, ne viceprezidents nebija informēti par Krievijas iespējamām galvu medībām," teikts paziņojumā.

Baltais nams uzsvēra: tas norāda nevis uz "izlūkošanas domājamo datu priekšrocībām, bet gan uz New York Times raksta neprecizitātēm".

Iepriekš avīze New York Times, atsaucoties uz anonīmiem amerikāņu specdienestu pārstāvjiem, klāstīja, ka Krievijas kara izlūkdienests it kā esot piedāvājis atalgojumu ar talibiem saistītiem kaujiniekiem par uzbrukumiem amerikāņu karavīriem Afganistānā. Nekādus pierādījumus izdevums nesniedza.

Krievijas vēstniecība ASV pieprasīja no Vašingtonas adekvātu reakciju uz draudiem, ko saņem diplomāti melīgo ziņu dēļ. Krievijas ĀM norādīja, ka NYT publicējusi nepatiesu informāciju.

Vēlāk arī radikālā kustība "Taliban" noliedza apgalvojumus par to, ka tā būtu saņēmusi naudu no Krievijas kara izlūkošanas dienesta par uzbrukumiem Afganistānā.

Pēc temata

ASV un "Taliban" parakstījuši miera līgumu
Kāpēc ASV uzaudzināja monstru: ben Ladena labākais draugs
Klincēvičs: ASV sāka apmācīt teroristus jau Afganistānā
Eksperts: ASV biedē Baltiju ar Krieviju, lai slēptu savus nedarbus
Tagi:
Krievijas vēstniecība, New York Times, ASV

Galvenie temati