02:21 08 Marts 2021
Tiešraide
  • USD1.1938
  • RUB88.8807
Pasaulē
Saņemt īso saiti
34

Polijas eksperts uzskata, ka patlaban epidēmijas sekas ierobežojušas amerikaņu armijas iespējas, tomēr, pēc viņa domām, būtiskākā ir vairāku manevru atcelšana.

RĪGA, 11. maijs — Sputnik. Koronavīrusa pandēmija negatīvi ietekmējusi ASV bruņoto spēku potenciālu Krievijas un Ķīnas "savaldīšanā", uzskata analītiķis Mateušs Piotrovskis, vēsta RIA Novosti.

Savu viedokli analītiķis pauda Polijas Starptautisko attiecību institūta (PISM) biļetenā.

Polijas eksperts uzskata, ka patlaban epidēmijas sekas ierobežojušas amerikaņu armijas iespējas, tomēr, pēc viņa domām, būtiskākā ir vairāku manevru atcelšana.

"To gaitā bija plānots sūtīt Krievijai signālu par ASV gatavību un spēju krīzes gadījumā pārvietot uz Eiropu, uz NATO austrumu flangu vērā ņemamus spēkus," precizēja apskata autors.

Cita starpā Piotrovskis pievērsa uzmanību tam, ka vairāk nekā trīskārt samazināts kontingents, kas piedalās manevros "Defender Europe 2020". Šī iemesla dēļ savukārt atcelti vēl četri ar mācībām saistīti manevri, piemēram, "Saber Strike", kuros plānots izspēlēt ASV un sabiedroto spēju aizsargāt Poliju un Baltijas valstis".

Tāpat, pēc viņa domām, sadarbībā ar Filipīnām un Dienvidkoreju ieplānoto mācību atcelšana neļauj ASV pilnībā demonstrēt "Ķīnas savaldīšanas potenciālu".

Analītiķis norādīja, ka tas nav vienīgais negatīvais koronavīrusa epidēmijas ietekmes aspekts. Piemēram, ASV plāno atvēlēt apmēram 2,2 triljonus dolāru ekonomikas atbalstam – tas būtiski palielinās valsts parādu.

"Tas, visdrīzākais, novedīs pie aizsardzības budžeta samazināšanas," skaidroja Piotrovskis.

Viņš izteica pieņēmumu, ka ASV varētu grozīt armijas modernizācijas un Kosmisko kara spēku attīstības programmas, kā arī militārā kontingenta uzturēšanos ārvalstīs.

Koronavīrusa pandēmija ir aptvērusi gandrīz visu pasauli. Pasaules veselības organizācija informē, ka inficējušies vairāk nekā 3,8 miljoni cilvēku, aptuveni 265 tūkstoši ir miruši, vairāk nekā miljons – izveseļojušies.

ASV ieņēmušas pirmo vietu koronavīrusa pacientu un upuru skaita ziņā. Valstī fiksēti aptuveni 1,25 miljoni inficēšanās gadījumu, vairāk nekā 75 tūkstoši no tiem beigušies letāli.

Pēc temata

Le Monde žurnālisti pareģo: ASV zaudēs līdera pozīcijas pandēmijas rezultātā
ASV apdomā tādu atriebību, lai Ķīna apskaustu Krieviju
Eksperts: ASV militārie objekti Baltijā rada draudus
Politologs: aug kodolkara draudi
Tagi:
Otrais pasaules karš, Lietuva, vacija

Galvenie temati