11:14 26 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (725)
160

ASV izlūkdienests apgalvo, ka, slēpjot koronavīrusa nopietnību, Ķīna esot palielinājusi medicīnas preču importu un samazinājusi eksportu. Pie tam valdība to centusies slēpt.

RĪGA, 4. maijs - Sputnik. ASV izlūkdienests apgalvo, ka Ķīna slēpusi jaunā tipa koronavīrusa uzliesmojuma mērogus un infekcijas izplatības līmeni, lai radītu cīņai ar to nepieciešamos medicīnisko preču krājumus, vēsta aģentūra Associated Press, atsaucoties uz izlūkdienesta pārskatiem.

Covid-19
© Sputnik / Григорий Сысоев

Izlūki apgalvo, ka ka, slēpjot koronavīrusa nopienību, Ķīna esot palielinājusi medicīnas preču importu un samazinājusi eksportu. Pie tam valdība to centusies slēpt, "noliedzot eksporta ierobežojumu pieņemšanu, maldinot un aizkavējot savu tirdzniecības datu iesniegšanu".

Pie tam pārskata autori uzskata, ka Ķīna gandrīz visu janvāri esot slēpusi no Pasaules Veselības organizācijas informāciju par koronavīrusa inficēšanas spējām, stāsta RIA Novosti.

Iepriekš ASV prezidents Donalds Tramps paziņoja, ka ASV izvērtē versijas par koronavīrusa mākslīgu izcelsmi laboratorijā Uhaņā. Viņš piedraudēja Ķīnai ar sekām, ja noskaidrosies, ka Pekina apzināti pieļāvusi Covid-19 uzliesmojumu.

Ķīnas Ārlietu ministrija norāda, ka Pekina kopš paša sākuma atklāti un atbildīgi publiskojusi datus par koronavīrusa infekcijas epidēmiju.

Tāpat Donalds Tramps devis rīkojumu pārtraukt PVO finansējumu – viņaprāt, organizācija nav savlaicīgi sniegusi informāciju par koronavīrusu un nav stāstījusi patiesību.

Koronavīrusa pandēmija ir aptvērusi lielāko daļu pasaules valstu. Inficēto skaits sasniedzis 3,3 miljonus, gandrīz 250 tūkstoši cilvēku ir miruši.

Līdera vietas inficēto un upuru skaita ziņā ieņēmušas ASV, Spānija un Itālija. Ķīnai, no kuras epidēmija sākās, izdevies apturēt vīrusa izplatību.

Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (725)

Pēc temata

Atklāta koronavīrusa spēja skart visus orgānus
Mediji: ASV izlūkdienests savlaicīgi brīdināja Izraēlu un NATO par koronavīrusu
Cīņa ar koronavīrusu palīdzējusi samazināt citu elpceļu slimību skaitu
"Stipri sāpēja roka": kā notika vakcīnas pret koronavīrusu izmēģinājums uz cilvēka
Tagi:
Ķīna, koronavīruss

Galvenie temati