11:00 04 Marts 2021
Tiešraide
  • USD1.2048
  • RUB88.8857
Pasaulē
Saņemt īso saiti
81

ASV patlaban vairs neieņem pasaules līdera vietu kā XX gadsimtā. Pēdējos gados Vašingtona no šīs misijas aizvien vairāk izvairījās, un pašreizējā krīze likusi amerikāņiem no tās atteikties.

RĪGA, 4. maijs – Sputnik. Koronavīrusa pandēmija ir pielikusi punktu pasaules kārtībai, kas izveidojās pēc Otrā pasaules kara, un ASV līdera pozīcijām starptautiskajā arēnā. Šādu viedokli pauda raksta autori franču izdevumā Le Monde.

Agrākās situācijas destabilizācijā svarīgākā loma bija Ķīnas izaugsmei, uzskata žurnālisti – viņi apgalvo, ka aizkavēšanās, ar kādu Pasaules veselības organizācija brīdināja cilvēkus par pandēmijas risku, apliecina organizācijas atkarību no Pekinas, stāsta RIA Novosti.

Raksta autori ir pārliecināti: ASV ir zaudējusi XX gadsimtā iegūto pasaules līdera lomu. Pēdējos gados Vašingtona aizvien vairāk izvairījās no šīs misijas, turklāt pašreizējā krīze, kas novājinājusi valsti, lika amerikāņiem no tās atteikties, atzīmēts publikācijā.

Turklāt Covid-19 nodarījis nopietnu kaitējumu Eiropas vienotībai. Būdama bezpalīdzīga pandēmijas priekšā, ko nebija spējusi prognozēt, Eiropas Savienība nevarēja atbalstīt epidēmijā visvairāk cietušās valstis. Lai turpmāk ietekmētu jaunas pasaules kārtības izveidi, ES ir jāpārvērtē pašai sava kārtība, konstatēja Le Monde žurnālisti.

PVO statistika liecina, ka pasaulē ar koronavīrusu inficējušies vairāk nekā 3 miljoni cilvēku, vairāk nekā 230 tūkstoši no viņiem miruši.

Inficēto un upuru skaita ziņā pirmo vietu ieņēmušas Savienotās Valstis. Koronavīrusa smagi skarta ir arī Spānija, Itālija, Francija, Vācija un Lielbritānija.

Inficēto cilvēku skaita ziņā septīto vietu ieņem Krievija – tā patlaban apsteigusi Irānu, Ķīnu un Turviju – valstī fiksēti vairāk nekā 124 tūkstoši inficēto (lielākā daļa – Maskavā). Epidēmijā miruši 1222 cilvēki, vairāk neka 15 tūkstoši izveseļojušies. Varasiestādes aicina pilsoņus ievērot visus drošības pasākumus, tostarp – arī ieturēt distanci sabiedriskās vietās.

Pēc temata

Analītiķis prognozēja Ķīnas un Eiropas ekonomikas atjaunošanās termiņus
Koronavīruss liks Eiropai samaksāt par politisko suverenitāti
Veģetārieši pret savu gribu: koronavīruss atstāj amerikāņus bez gaļas
Atstājiet sev: Eiropa atsakās no amerikāņu SDG
Tagi:
Ķīna, Francija, ASV

Galvenie temati