19:59 07 Marts 2021
Tiešraide
  • USD1.1938
  • RUB88.8807
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (809)
78

Tiek apspriesta iespēja izveidot tā dēvētās "imūnās pases", kas ļaus ceļot un šķērsot valstu robežas.

RĪGA, 20. aprīlis – Sputnik. Valstis varētu sākt pakāpeniski atvērt robežas septembra sākumā, kad, pēc zinātnieku domām, pāries Covid-19 pandēmijas pirmais vilnis, raksta Newsru.com.

Joprojām lielas bažas izraisa slimnieki bez simptomiem, kuriem par saslimšanu ar koronavīrusu neliecina nekādas klīniskas izpausmes. Viņi var kļūt par atkārtota saslimšanas uzliesmojuma iemeslu, tādēļ tiek izstrādāta virkne pasākumu, kas ļaus padarīt drošu cilvēku pārvietošanos pasaulē.

Par vienu no šādiem pasākumiem varētu kļūt tā dēvēto "imunitātes pasu" ieviešana, bioloģiskas personas apliecības, kas apstiprinās, ka cilvēks nav pārnēsātājs vai arī viņa asinīs jau ir antivielas.

Taču problēma ir tajā, ka šādu pasu standarti ir jāatzīst visām pasaules valstīm.

Līdzīgas pases kopš 2020. gada 12. aprīļa jau sākušas darboties Ķīnas teritorijā. Šādu iniciatīvu atbalsta arī Vācija. Vācu zinātnieki piedāvā visiem gribētājiem iziet testēšanu, lai noskaidrotu, vai asinīs ir antivielas pret koronavīrusu, un saņemtu attiecīgu izziņu.

Par "imunitātes pasēm" jau runā ASV un Lielbritānijā. Pēc Lielbritānijas veselības ministra Meta Henkoka domām, visiem, kas ir izslimojuši koronavīrusu, kā arī tiem, kam ir izstrādājušās antivielas pret saslimšanu, ir jāizsniedz speciālas izziņas, kas ļaus pēc ierašanās valstī neievērot karantīnu.

Министерство обороны РФ

Taču, kā atzīmēja Krievijas tūrisma tirgus eksperti, "imūno pasu" ieviešanas ideja ir interesanta, taču grūti izpildāma, jo, piemēram, koronavīrusa testam ir jābūt veiktam nedēļu pirms brauciena uz citu valsti, taču sekojošās nedēļas laikā cilvēks var inficēties, tādēļ šādu saslimšanas brīdinājuma veidu nevar uzskatīt par efektīvu.

Tāpat eksperti atzīmē, ka pat ja šādas pases parādīsies, tas notiks ne ātrāk kā pēc dažiem gadiem, un tas nebūs lēts prieks.

Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (809)

Pēc temata

Pasaulē ir jau trīs Covid-19 veidi: vīruss mutē, lai "lauztu" cilvēka imunitāti
Katastrofas Latvijā nav un diez vai būs: ārsts par koronavīrusa epidēmiju
"Tas reiz beigsies": kā pozitīvi stāties pretī koronavīrusam
Krievijā izgudrots preparāts koronavīrusa Covid-19 ārstēšanai
"Nav saprotams, kā tas izturēsies". Zinātnieks pastāstīja par jauno koronavīrusu
Tagi:
pasaule, pase, koronavīruss

Galvenie temati