05:12 26 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2152
  • RUB91.6732
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (794)
46

PVO vadītājs Tedross Adanoms Gebrejesuss uzskata, ka koronavīruss izplatās ļoti ātri, kā arī pasaulē ir iespējams jauns saslimšanas vilnis.

RĪGA, 15. aprīlis – Sputnik. Koronavīruss izplatās ļoti ātri, un tas ir desmit reizes bīstamāks par cūku gripu H1N1, kura pandēmija bija 2009. gadā, pastāstīja Pasaules Veselības organizācijas (PVO) vadītājs Tedross Adanoms Gebrejesuss, raksta Mixnews.lv. Viņš uzskata, ka jauns Covid-19 vilnis var rasties uz "globālās likumsakarības" pamata.

Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena, foto no arhīva
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Saskaņā ar PVO datiem, no 2009. gada janvāra līdz 2010. gada augustam ar H1N1 vīrusu inficējās aptuveni 1,6 miljoni cilvēku, nomira 18 449 cilvēki. Savukārt Covid-19 būs iespējams apturēt tikai pateicoties vakcīnai.

"Vīruss izplatās ļoti ātri, ātrāk, nekā palēninās. Tādēļ ierobežojošie pasākumi ir jāatceļ lēni un šis process ir jākontrolē. Tas nedrīkst notikt vienā piegājienā," brīdina Gebrejesuss.

Tāpat PVO vadītājs uzsvēra, ka koronavīruss izplatās ļoti ātri, tādēļ nevajag aizmirst par infekcijas apkarošanas pasākumiem: agrīnā atklāšana, testēšana, izolācija, aprūpe un kontaktu izsekošana. Neskaitot to, ir jāminimizē koronavīrusa uzliesmojumu risks medicīnas iestādēs, kā arī jāveic preventīvi pasākumi attiecībā uz koplietošanas vietām, kuras cilvēkiem ir nepieciešams apmeklēt, piemēram, darba vietas un skolas.

Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (794)

Pēc temata

Gēnu inženierija pret Covid-19: kad gaidīsim Latvijas zinātnieku darba pirmos augļus
Krievijā izgudrots preparāts koronavīrusa Covid-19 ārstēšanai
Izmēģinājuma afrikāņi. Francijā izcēlies skandāls saistībā ar vakcīnu pret vīrusu
Latvija izglābs pasauli no koronavīrusa? Akadēmiķis – par zāļu ražošanas iespējām
Tagi:
vakcīna, koronavīruss

Galvenie temati