06:17 20 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.2035
  • RUB91.7527
Pasaulē
Saņemt īso saiti
22

ASV prezidents pauda cerību, ka OPEC+ dalībnieki apspriedē vienosies par cenām. Ja darījums netiks noslēgts, Tramps atklāja, viņam ir "virkne variantu".

RĪGA, 9. aprīlis - Sputnik. Nav domājams, ka ASV pievienosies ar OPEC+ koordinētai naftas ieguves samazināšanai, jo ASV naftas kompānijas to jau ir ierobežojušas, paziņoja prezidents Donalds Tramps, vēsta RIA Novosti.

"Nedomāju. Mēs jau samazinājām. Mēs esam ļoti orientēti uz tirgu. Paskatieties uz Teksasu, Ziemeļdakotu, dažiem citiem štatiem, kuri ar to sekmīgi nodarbojas, - viņi jau ir ierobežojuši. Viņi samazināja automātiski," apgalvoja Donalds Tramps.

ASV prezidents pauda cerību, ka OPEC+ dalībnieki apspriedē vienosies par cenām. Ja darījums netiks noslēgts, Tramps atklāja, viņam ir "virkne variantu".

"Man ir daudz labu variantu. Lielisku. Iespējams, tie man patiks pat vairāk. Paskatīsimies, kas notiks. Ceru, ka viņi vienosies," apliecināja ASV prezidents.

Šodien videokonferences formātā notiks OPEC+ tikšanās, kuras ietvaros plānots no jauna ierobežot naftas ieguvi ar mērķi stabilizēt situāciju tirgū. Piektdien ieplānota G20 enerģētikas ministru tikšanās par enerģētikas tirgu stabilitāti.

Iepriekš Krievijas Enerģētikas ministrijai tuvs informācijas avots atklāja RBK,  ka Krievija cer: OPEC+ jaunajam darījumam pievienosies valstis, kas kopumā iegūst 70 miljonus barelu dienā. Starp tām ir Brazīlija, Norvēģija, Kanāda, Savienotās Valstis un citas. Valstis. Šajā gadījumā Krievija varētu samazināt ieguvi aptuveni par 1,6 miljoniem barelu diennaktī. Tas sastāda 14% no pirmā ceturkšņa līmeņa (ap 11,3 milj. barelu dienā).

Trešdien Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs pastāstīja, ka naftas ieguves dabisko sarukumu, ņemot vērā pieprasījuma un volatilitātes samazināšanos tirgū, nevar salīdzināt ar brīvprātīgiem ierobežojumiem, kuru mērķis ir situācijas stabilizācija.

6.martā OPEC+ valstīm neizdevās vienoties ne par naftas ieguves samazināšanas darījuma parametriem, ne par tā tālāku pagarināšanu. Rezultātā no 1.aprīļa tika atcelti naftas ieguves ierobežojumi agrākās alianses dalībvalstīs. Līdz ar koronavīrusa pandēmiju tas radīja kritumu naftas tirgū.

Naftas cenas turpināja kritumu. 3.aprīlī Krievijas prezidents Vladimirs Putins uzsvēra, ka cenu krišanos radījusi gan pandēmija, gan Saūda Arābijas izstāšanās no OPEC+ darījuma, valsts lēmums palielināt ieguvi un nodrošināt atlaides pircējiem.

Pie tam Krievijas prezidents V.Putins un enerģētikas ministrs Aleksandrs Novaks paziņoja, ka naftas tirgus prasa kopīgas darbības. Krievijas uzņēmumi ir gatavi kompromisam, taču tikai kopā ar OPEC+ un tādām lielām naftas ieguves valstīm, kā ASV.

Pēc temata

"Milzīgas ciešanas": slānekļa industrija zaudē pamatus zem kājām
Bloomberg: Krievija atteikusies palielināt naftas ieguvi
Ķīna palīdzēs Krievijai uzvarēt naftas karā
Krievija, OPEC un ASV gatavojas radīt jaunu kārtību
Tagi:
Donalds Tramps, naftas tirgus, OPEC

Galvenie temati