03:47 21 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Pasaulē
Saņemt īso saiti
36

Maskava un Ankara vienojās, ka trešdien rajonā ārpus Turcijas operācijas zonas ienāks Krievijas kara policija un Sīrijas karavīri.

RĪGA, 23. oktobris — Sputnik. Krievijas prezidents Vladimirs Putins pēc vairāk nekā sešas stundas ilgas sarunas ar Turcijas valsts vadītāju Redžepu Tajipu Erdoganu pavēstīja, ka Maskava un Ankara vienojušās vairākos punktos par situāciju Sīrijas ziemeļos, vēsta RIA Novosti.

Krievijas līderis uzsvēra, ka vienošanās ir "ļoti svarīga, pat izšķiroša".

"Lēmumi (..) ļaus atrisināt visai aso situāciju, kas patlaban izveidojusies pie Sīrijas un Turcijas robežas," teica Putins.

Pašu memorandu pēc tikšanās nolasīja abu valstu ārlietu ministri – Sergejs Lavrovs un Mevluts Čavušoglu.

Cita starpā Maskava un Ankara vienojās, ka trešdien pusdienas laikā rajonā ārpus Turcijas operācijas zonas ienāks Krievijas kara policija un Sīrijas karavīri. Viņi atbalstīs kurdu atbrīvošanās spēku vienību un viņu bruņojuma izvešanu par 30 kilometriem tālāk no robežas. Tā jānoslēdz 150 stundu laikā.

Sīrijas armijas karavīrs Alepo apkārtnē
© Sputnik / Михаил Воскресенский

No šī brīža sāksies kopīgas Krievijas un Turcijas patruļas 10 kilometru dziļumā no robežas uz rietumiem un austrumiem no operācijas "Miera avots" rajona, izņemot Kamišli pilsētu.

Memorands paredz, ka kurdu vienības tiks izvestas no Manbidžas un Telrifatas. Tāpat prezidenti apstiprināja apņemšanos saglabāt Sīrijas teritoriālo vienotību un Turcijas nacionālo drošību, kā arī pauda atbalstu Adanas līgumam. Jāpiebilst, ka Krievijas un Turcijas memorands paredz pasākumus ar mērķi novērst teroristu nokļūšanu pāri Sīrijas un Turcijas robežai un veicināt bēgļu drošu un brīvprātīgu atgiešanos.

Pēc temata

"Miera avots": pretēji ASV draudiem Turcija sākusi militāru operāciju Sīrijā
Slazds ASV: pie kā novedīs Turcijas militārā operācija Sīrijas ziemeļos
Donalds Tramps ieviesis sankcijas pret Turciju par operāciju Sīrijas ziemeļos
Tramps uzvēlis Sīrijai atbildību par kurdu aizsardzību

Galvenie temati