18:30 17 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2123
  • RUB89.0364
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Vienkāršiem vārdiem par veselību (29)
179

Produkti, uz kuru etiķetēm ir tādi uzraksti, kā "ar zemu kaloriju saturu", "zero" un "bez cukura", ir veselībai kaitīgi.

RĪGA, 20. oktobris – Sputnik. Spāņu dietologi sarunā ar La Vanguardia nosauca par kļūdainu apgalvojumu, ka "ēst var visu, tikai ar mēra izjūtu", un uzskaitīja virkni produktu, kuri ir jāizslēdz no sava uztura, vēsta RIA Novosti.

Tā, ilgtermiņa un īstermiņa perspektīvā kaitējumu var radīt rafinēti milti, kuru dēļ notiek straujš glikozes līmeņa palielinājums un kritiens asinīs. Pēc Kastelonas "Gasma" skolas profesores, dietoloģes Pilaras Eskeras, sacītā, tas var veicināt diabēta attīstību.

"Graudaugu kultūru pārstrādes procesā atkritumos nonāk pārtikas šķiedra un citas uzturvielas, turklāt rafinētiem produktiem ir augsts glikēmiskais indekss, tādēļ tiem ir zemāka uzturvērtība," piebilst dietoloģe Marija Merino.

Tā, eksperti iesaka atteikties no rafinētiem miltiem un izvēlēties pilngraudu miltus.

Pēc dietologu sacītā, ieteicams izvairīties no desu izstrādājumiem, jo tie uz pusi sastāv no uztura bagātinātājiem, dzīvnieku un augu cietes un citām vielām.

Ieteicams atteikties no attaukotiem piena produktiem. Dietologi sniedz Hārvardas Universitātes zinātnieka Deivida Ludviga pētījuma rezultātus, saskaņā ar kuru piens un piena produkti ar zemu tauku saturu visbiežāk satur cukuru, un to uzturvērtība ir daudz zemāka.

Turklāt pat laiku pa laikam nav ieteicams lietot konditorejas izstrādājumus, uzkodas un pusfabrikātus, Produkti, uz kuru etiķetēm ir tādi uzraksti, kā "ar zemu kaloriju saturu", "zero" un "bez cukura", kā arī alkoholu un pārstrādātu gaļu.

Temats:
Vienkāršiem vārdiem par veselību (29)

Pēc temata

Vegānisms apdraud nākamo paaudžu intelektu
Nosaukts ikdienas produkts aptaukošanās apkarošanai
Saldumi, kas var izraisīt vēzi
Zinātnieki pastāstīja, kāpēc cilvēkiem jāēd kukaiņi

Galvenie temati