07:07 07 Marts 2021
Tiešraide
  • USD1.1938
  • RUB88.8807
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Atvadas angļu stilā (143)
32

Parādījusies informācija par to, ka britu parlamentārieši atkal nav ieklausījušies premjerministra Borisa Džonsona lūgšanās un nevienojās par Brexit nosacījumiem.

RĪGA, 20. oktobris – Sputnik. Sestdien, 19. oktobrī, Lielbritānijas parlamentam bija jānobalso par Brexit vienošanos, ko iepriekš Briselē atbalstīja Eiropas Savienības valstis.

Taču kārtējo reizi mēģinājums izgāzās. Par spīti premjerministra Borisa Džonsona aicinājumiem, deputāti pieņēma grozījumu, ko iesniedza Olivers Letvins. Saskaņā ar to, premjeram līdz plkst. 23:00 pēc Londonas laika bija jāpalūdz Brexit atlikšana. Par to, lai vērstos ES pēc Brexit atlikšanas, izteicās 322 Kopienu palātas deputāti, pret – 306, vēsta RIA Novosti.

Džonsons paziņoja, ka neapspriedīs ar ES atlikšanu un nekāds likums neliks viņam to izdarīt. Premjers uzsvēra, ka izdarīs visu, kas būs viņa spēkos, lai Lielbritānija izstājas no ES 31. oktobrī un ķeras klāt iekšējām problēmām.

Letvina grozījums ir "drošības spilvens" "bezvienošanās Brexit" pretiniekiem. Tas ļauj deputātiem atturēties no vienošanās pieņemšanas līdz brīdim, kad tiks pieņemts attiecīgs likums un izstāšanās iespēja no ES bez vienošanās būs pilnībā izslēgta. Grozījuma pieņemšana ir saistīta ar bažām, ka kaut kādi negaidīti notikumu pavērsieni traucēs civilizētai Lielbritānijas iziešanai no ES, un valsts burtiski izkritīs no Savienības 31. oktobrī.

Gaidāms, ka britu parlamentārieši turpinās debates par šo tēmu pirmdien, 21. oktobrī. Par to paziņoja Kopienu palātas līderis Džeikobs Rīss-Mogs.

Temats:
Atvadas angļu stilā (143)

Pēc temata

Eksperte: Boriss Džonsons darīs visu iespējamo "cīņā" par Brexit
Lielbritānija pamet ES? Brisele atbalsta vienošanos par Brexit
Kādas grūtības Latvijas piederīgajiem radīs Brexit

Galvenie temati