09:47 12 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Pasaulē
Saņemt īso saiti
44

Ierobežojumi noteikti saskaņā ar Vācijas Federālās tīkla aģentūras lēmumu, kas paredz: "Gazprom" ir alternatīvi transporta maršruti un piegādes punkti saistību izpildei Eiropas Savienības priekšā.

RĪGA, 14. septembris – Sputnik. Vācijas kompānija Opal Gastransport, gāzesvada Opal operators, ierobežojusi Krievijas koncerna "Gazprom" piekļuvi cauruļvada tranzīta jaudām, vēsta RIA Novosti. Ierobežojumi, kas stājās spēkā 14.septembrī, noteikti saskaņā ar Vācijas Federālās tīkla aģentūras lēmumu, kas paredz: OPAL Gastransport GmbH vairs nevarēs pārdot tranzīta jaudas gāzes iesūknēšanai un atsūknēšanai 15,86 milj. KW/h apjomā, kā arī veikt tādas jaudas apjoma transportēšanu.

Savu lēmumu Federālā tīkla aģentūra pamatoja ar to, ka "Gazprom" ir alternatīvi transporta maršruti un piegādes punkti saistību izpildei Eiropas Savienības priekšā.

Iepriekš Eiropas Savienības tiesa izskatīja Polijas valdības sūdzību un atcēla 2016.gadā pieņemto Eiropas Komisijas lēmumu par piekļuves paplašināšanu "Gazprom" OPAL jaudai. Pamatojot lēmumu, tiesas instance atsaucās uz enerģētiskās solidaritātes principa pārkāpumu.

Atceltais lēmums dāvāja "Gazprom" iespēju papildus transportēt līdz 10,2 miljardus kubikmetru gāzes gadā, piedaloties atbilstošajās izsolēs. Spēkā esošās ES normas paredz, ka "Gazprom" var rēķināties tikai ar 50% šī cauruļvada tranzīta jaudas, jeb 12,8 miljardiem kubikmetru.

"Gazprom" un Krievijas valdība izstrādā oficiālu atbildi uz tiesas lēmumu. Enerģētikas ministrs Aleksandrs Novaks atzīmēja, ka ierobežojumi ietekmēs pārrunas gāzes tranzīta jautājumā ar Ukrainu un EK, kā arī skars energoresursu piegādi Eiropas valstīm. vicepremjers Dmitrijs Kozaks pieļāva, ka spriedums tiks pārsūdzēts.

OPAL ir cauruļvads-atzarojums, kas savieno "Ziemeļu straumi" ar Centrālās un Rietumeiropas gāzes transporta sistēmu. Gāze nonāk Vācijā līdz Čehijas robežai.

Pēc temata

Bez Krievijas gāzes neiztikt: kas ceļ traci SDG tirgū Eiropā
Mediji vēsta par Maskavas viedokli jautājumā par gāzes tranzīta kontraktu ar Kijevu
"Krievijas un Vācijas sazvērestība". Polija un Ukraina zaudēja "Gazpromam" Vācijā
ES tiesa noraidījusi Naftogaz prasību pret Eirokomisiju sakarā ar Opal gāzesvadu

Galvenie temati