02:46 05 Marts 2021
Tiešraide
  • USD1.2034
  • RUB88.6563
Pasaulē
Saņemt īso saiti
33

Par sešiem mēnešiem pagarināti tādi pret Krievijas Federāciju vērsti pasākumi, kā valsts organizāciju un pilsoņu aktīvu iesaldēšana, kā arī ierobežojumi braucieniem uz ES valstīm, vēsta publicētais komunikē.

RĪGA, 13. septembris — Sputnik. Eiropas Savienības Padome (Council of the European Union) pieņēmusi lēmumu pagarināt par sešiem mēnešiem individuālos ierobežojosos pasākumus pret pilsoņiem un organizācijām, ko Eiropas Savienība uzskata par "līdzvainīgiem Ukrainas teritoriālās vienotibas, suverenitātes un neatkarības graušanā vai apdraudēšanā", vēsta Sputnik Igaunija

Atbildot uz šo lēmumu, Maskava un Krimas pussalas varasiestādes vairākkārt norādījušas, ka pussalas atkalpievienošanās Krievijai notikusi esošo starptautisko tiesību ietvaros un atbilstoši krimiešu gribas izpausmei. Sankciju politiku Kremlis uzskata par neefektīvu un nedraudzīgu.

Tilts pāri Kerčas šaurumam ir 19 kilometrus garš, garākais Krievijā un Eiropā. Tas savieno Krimu un Kubaņu. Automašīnu satiksme pa Krimas tiltu tika atklāta 2018. gada 15. maijā
© Sputnik / Official information site of the construction of the Crimean bridge

"Pasākumi ietver aktivu iesaldēšanu un ierobežojumus braucieniem uz ES valstīm. Patlaban tie attiecināti uz 170 fiziskām un 44 juridiskajām personām," teikts Briseles izplatitajā komunikē.

ES Padomes preses dienests atgādināja, ka ES ierobežojošie pasākumi pret Krieviju ietver arī ekonomiskās sankcijas pret atsevišķiem Krievijas ekonomikas sektoriem, kas saglabājas līdz 2020.gada 31.janvārim. Apgalvots, ka sankcijas ieviestas "par Krimas un Sevastopoles nelikumīgu aneksiju".

Iepriekš vēstīts, ka Krimas Republika tika izveidota Krievijas Federācijas sastāvā 2014.gada 18.martā atbilstoši šajā dienā parakstītajam līgumam par Krimas pievienošanu Krievijai.

Pirms šī lēmuma Krimas pussalā tika organizēts referendums, kurā reģiona atgriešanos Krievijā atbalstīja 96,8% Krimas Republikas un 95,6% Sevastopoles vēlētāju. Maskava jau vairākkārt ir uzsvērusi, ka jautājums par Krimas pussalas piederību ir slēgts uz visiem laikiem.

Pēc temata

La Vanguardia: ES neuztrauc referendumi un tautas protesti
Krima – pasaules uzskatu strīdus ābols
Latvieši nekautrējas iegādāties nekustamos īpašumus "okupētajā" Krimā
Krievijas politiķi komentējuši ES atteikšanos atzīt referendumu Krimā

Galvenie temati