00:26 27 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2143
  • RUB91.2538
Pasaulē
Saņemt īso saiti
61

Ar neapbruņotu aci redzams, ka vasaras sezonas noslēgumā zaudējumi sasniegs desmitiem miljonu dolāru.

RĪGA, 13. augusts — Sputnik. Gruzijas premjerministrs Mamuka Bahtadze nosaucis summu, kādā mērojami valsts tūrisma nozares zaudējumi, ņemot vērā ceļotāju plūsmas samazināšanos no Krievijas, vēsta Sputnik Igaunija.

"Jūlijā saņemtie dati liecina, ka tūrisma nozare cietusi zaudējumus par summu līdz 60 miljoniem dolāru," Bahtadzes teikto citēja politiķa preses dienests.

Premjerministrs atzīmēja, ka ir svarīgi sniegt atbalstu visiem tūrisma nozarē nodarbinātajiem uzņēmējiem, informēja RIA Novosti.

Gruzijas premjerministra teikto komentēja Telegram kanāls "Sputnik Tuvējās ārvalstis" un uzsvēra, ka tie nebūt nav visi zaudējumi – "priekšā vēl ir mēnesis vasaras tūrisma sezonas, tātad zaudējumi Gruzijas budžetā vēl pieaugs".

Iepriekš Gruzijas Tūrisma nacionālā administrācija informēja par daudz mazāku zaudējumu summu, atgādināja "Sputnik Tuvējās ārvalstis" — informācija liecināja, ka zaudējumi sasniedz 44 miljonus dolāru.

Gruzijas statistikas dati norāda, ka 2018.gadā katrs piektais tūrists Gruzijā (21%) nāca no Krievijas.

Protesti Gruzijas galvaspilsētā

Pret valdību un Krieviju vērstās akcijas Gruzijas galvaspilsētā sākās šī gada 20.jūnijā.

Tās izraisīja Krievijas delegātu piedalīšanās Starpparlamentu pareizticības asamblejas sesijā, turklāt īpašu sašutumu izraisīja fakts, ka organizācijas priekšsēdētājs, Krievijas Valsts domes deputāts Sergejs Gavrilovs ieņēma Gruzijas parlamenta spīkera krēslu. Tiesa, pats politiķis paziņoja, ka viņam šo vietu ierādījuši pasākuma saimnieki atbilstoši pasākuma protokolam.

Iepriekš vēstīts, ka protestu fonā Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstīja lēmumu, kas aizliedza Krievijas aviokompānijām reisus uz Gruziju no 8.jūlija, bet Transporta ministrija aizliedza Gruzijas pārvadātāju reisus uz Krieviju.

Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs uzsvēra, ka Maskava pārdomās iespējas atcelt liegumu, kad Gruzija atgriezīsies "nerusofobā gultnē".

Pēc temata

Gruzijā uzbruka Krievijas žurnālistiem
Gruzijas protestu lozungi un sejas: desmit negaidītas fotogrāfijas
Gruzijā noritēja mītiņš sakarā ar to, ka "Rustavi 2" raidījuma vadītājs aizvainoja Putinu
Apturēta aviosatiksme starp Gruziju un Krieviju

Galvenie temati