17:35 25 Maijs 2020
Tiešraide
  • USD1.0904
  • RUB77.9139
Pasaulē
Saņemt īso saiti
48

Britu mediji publicējuši Apvienotās Karalistes ministra apgalvojumus par kaut kādu "slepenu raķeti", ko it kā, pārkāpjot Līgumu INF, esot izstrādājusi Krievija.

RĪGA, 5. augusts — Sputnik. Londona uzskata, ka par Vidēja un maza darbības rādiusa raķešu likvidācijas līguma sabrukumu (INF) ir vainojama Maskava, vēsta britu izdevums Daily Mail. Lielbritānijas ārlietu ministrs Dominiks Rābs izklāstīja, ka Krievijai esot "slepena raķete", kas, iespējams, pavērsta pret Eiropu, vēsta Sputnik Igaunija.

"Krievija izraisījusi INF sabrukumu, izstrādājot un izvēršot raķešu sistēmu, kas pārkāpj vienošanos un, iespējams, vērsta pret Eiropas galvaspilsētām," portāls InoTV publicēja ministra komentāru, ko citē britu mediji.

Saskaņā ar Daily Mail datiem un "ASV valdības versiju", Maskava it kā esot radījusi ieroci, kas "apdraud Ameriku nu tās sabiedrotos". Pie tam, atzīmēja izdevums, Krievija ar to nodarbojusies ilgus gadus. Nekādi konkrēti fakti, kas apstiprinātu minētos apgalvojumus, netiek sniegti.

Vienlaikus, atgādināja DM, Krievijas vadība noliedz visas apsūdzības un savukārt norāda, ka par INF sabrukumu vainojama Vašingtona.

Iepriekš vēstīts, ka jau kopš 2019.gada februāra sākuma ASV vadība oficiāli sākusi izstāšanos no INF. Atbildot uz Vašingtonas darbībām, Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstīja dekrētu par Krievijas dalības apturēšanu minētajā līgumā.

Jūlija sākumā valsts vadītāja iniciatīva tika apstiprināta likuma līmenī – pēc dokumenta apstiprināšanas Krievijas parlamenta apakšpalātā un augšpalātā to parakstīja prezidents. Dokuments ieguva likuma spēku.

Pēc temata

ASV plāno veikt Līgumā INF aizliegto raķešu izmēģinājumus
Maskava atspēko apsūdzības par Kodolizmēģinājumu aizlieguma līguma pārkāpumiem
Bezatbildīgs pļāpa: Krievija reaģēja uz NATO ģenerālsekretāra brīdinājumiem
Kodollādiņš – iegansts dialogam

Galvenie temati