20:30 13 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1833
  • RUB87.1809
Pasaulē
Saņemt īso saiti
34

Pēc Čižova sacītā, abu pušu attiecības ir tālas no normālām.

RĪGA, 24. jūlijs – Sputnik. Krievijas pastāvīgais pārstāvis organizācijā Vladimirs Čižovs intervijā "Parlamentskaja gazeta" pastāstīja, ka attiecības starp Krieviju un Eiropu uzlabosies tad, kad ES uzkrās "politiskās gribas kritisko masu", vēsta Sputnik Lietuva.

"Eiropas Savienībai jāuzkrāj politiskās gribas kritiskā masa. Te ir runa par vienas vai otras dalībvalsts noskaņojumu sakarā ar mijiedarbību ar Krieviju. Kad šāda kritiskā masa tiks uzkrāta, notiks zināms pagrieziens mūsu attiecībās," paziņoja viņš.

Čižovs norādīja, ka attiecības ir tālas no normālām. Taču Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs turpina veidot politisko dialogu.

Pēc Čižova sacītā, ir jāveido jauna attiecību paradigma, kura balstās uz pragmatiskas partnerības.

"Mūs vieno ne vien kopējā telpa, bet arī ekonomiskās, kultūras un vēstures saiknes," norādīja viņš.

Tāpat Čižovs uzsvēra, ka sapratnes trūkums starp Krieviju un ES radās nevis situācijas Ukrainā dēļ. Pēc viņa domām, 2014. gada notikumi kļuva vien par "katalizatoru" sen uzkrātajām problēmām.

Krievijas un rietumvalstu attiecības strauji pasliktinājās situācijas Ukrainā un Krimas dēļ. Rietumi ieviesa sankcijas pret Krieviju, Maskava spēra atbildes soli, uzņēma kursu uz importa aizvietošanu un ne reizi vien paziņoja, ka runāt ar to sankciju valodā ir neproduktīvi.

Krievija vairākkārt norādījusi, ka nav Ukrainas konflikta puse un Minskas mierizlīguma vienošanās subjekts. Pēdējā laikā Eiropas Savienības valstīs arvien skaidrāk izskan viedokļi par nepieciešamību atcelt sankcijas.

Pēc temata

Latvija kūda ES saraut attiecības ar Krieviju
Eiropā sastādīts ES valstu lojalitātes reitings attiecībās ar Krieviju
Putins deva ES iespēju atgriezties pie normālām attiecībām ar Krieviju
Gasparjans: Baltija attiecībās ar Krieviju ir radikālāka nekā ES

Galvenie temati