16:24 11 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Pasaulē
Saņemt īso saiti
27

Patlaban Polija teritorijā dislocēti apmēram 4,5 tūkstoši ASV armijas militārpersonu.

RĪGA, 1. jūlijs – Sputnik. Militārās sagatavošanas centru amerikāņu karavīriem uzbūvēs Dravsko Pomorskē, Polijas ziemeļos, vēsta RIA Novosti ar atsauci uz republikas nacionālās aizsardzības ministra Mariuša Blaščaka paziņojumu Polijas Radio ēterā.

"Šī gada trešajā ceturksnī mēs parakstīsim vienošanos ar ASV par militārās sagatavošanas centru Dravsko Pomorskes poligonā. Tas būs paredzēts galvenokārt amerikāņu karaspēkiem, un ASV armijas karavīri varēs apgūt savu prasmi uz vietas, bez izbraukšanas nepieciešamības uz Vāciju," pateica Blaščaks.

Iepriekš ziņots, ka ASV un Polija vienojās par Amerikas izlūkošanas bezpilota lidaparātu MQ-9 izvietošanu Polijas teritorijā un ka ASV grasās palielināt  savu militārpersonu skaitu par vienu tūkstoti cilvēku no esošajiem 4,5 tūkstošiem. Polija apņemas par saviem līdzekļiem sagatavot visu nepieciešamo infrastruktūru šāda amerikāņu karavīru un tehnikas skaita izvietošanai un uzbūvēt militāro lidlauku, kurš varētu tikt izmantots spēku pārvietošanai "mācībām vai neparedzamos gadījumos". Saskaņā ar Polijas Aizsardzības ministrijas datiem, ASV karaspēkus izvietos sešās vietās valsts teritorijā, lielākoties pie austrumu robežas.

Patlaban Polija teritorijā dislocēti apmēram 4,5 tūkstoši ASV armijas militārpersonu – Amerikas bruņutanku brigādes un starptautiskās bataljona grupas sastāvā.

Pēc temata

Militārais eksperts: Igaunija nerada draudus, Krieviju uztrauc citi aspekti
NATO organizē mācības ar Patriot pielietojumu 60 km attālumā no Kaļiņingradas
Spēle vienos vārtos: ko sola ASV aizsardzības projekti

Galvenie temati