04:52 02 Jūnijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1116
  • RUB77.4378
Pasaulē
Saņemt īso saiti
47

Gada sākumā elektroskūteru vadītājiem Kopenhāgenā atļāva braukt pa veloceliņiem, un tie sāka izstumt ārā velosipēdistus.

RĪGA, 30. jūnijs – Sputnik. Kopenhāgenas varasiestādes plāno ierobežot elektroskūteru skaitu, ko var nomāt centrā, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz "EvroPuls".

Saskaņā ar mērijas vērtējumu, Dānijas galvaspilsētas centrālajos rajonos nomāšanai jābūt ne vairāk kā trīs tūkstošiem elektroskūteru un velosipēdu. Turklāt katram no diviem nomas servisiem jau ir vairāki simti transportlīdzekļu, un šīs firmas grasās paplašināties.

Gada sākumā elektroskūteru vadītājiem Kopenhāgenā atļāva braukt pa veloceliņiem, un tie sāka izstumt ārā velosipēdistus. Tāpat elektroskūteri drīkst pārvietoties pa gājēju zonām, kas rada problēmas pilsētniekiem un pilsētas viesiem.

Daudzās Eiropas valstīs varasiestādes stimulē šo transportlīdzekļu izmantošanu gaisa kvalitātes un satiksmes atvieglošanas nolūkos. Taču līdz ar to, pieaugušā elektroskūteru skaita dēļ, dažu pilsētu pašvaldības sākušas ieviest ierobežojumus to vadīšanai.

Piemēram, Parīzē šim transporta veidam ieviests ātruma ierobežojums un naudas sods par nepareizu stāvvietu. Savukārt Zviedrijā pēc nelaimes gadījuma ar elektroskūteri un regulārām vadītāju traumām, šādu transportu plāno vispār aizliegt.

Pēc temata

Velosipēdistu karš: jauns pavērsiens skandālā
Ķīnietis nozāģējis koku, lai nozagtu velosipēdu
Latvijā jauns izgudrojums – koka velosipēds
Ķīnietis mēnesi braucis ar velosipēdu uz mājām nepareizā virzienā
Dod ceļu gājējam: jauni sodi velosipēdistiem Latvijā

Galvenie temati