16:57 03 Marts 2021
Tiešraide
  • USD1.2028
  • RUB88.6885
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Venecuēla: demokrātija vai neatkarība? (32)
82

Venecuēlas Nacionālās sapulces priekšsēdētājs Diosdado Kabeljo pauda pārliecību, ka ASV beigušies argumenti un tās vērš sankcijas pret Venecuēlu.

RĪGA, 7. aprīlis – Sputnik. Jaunās pret Venecuēlu vērstās sankcijas, ko izsludinājušas ASV, ir jāatzīst par noziegumu pret cilvēci, paziņoja Venecuēlas Nacionālās sapulces priekšsēdētājs Diosdado Kabeljo, vēstīja Venecuēlas televīzija VTV.

ASV jaunās sankcijas pret divām kompānijām par Venecuēlas naftas piegādi Kubai un 34 PDVSA kuģiem tika ieviestas pēc opozīcijas kontrolētās Nacionālās asamblejas lūguma.

"Sankcijas ir cilvēktiesību pārkāpums, ko ANO jāuzskata par noziegumu pret cilvēci," – ir pārliecināts Kabeljo, kurs piedalījās kādā demonstrācijā Karakasā valdības atbalstam.

"Tie, kas atņem tautai ūdeni, gaismu, iespēju nopirkt ēdienu vai produktus, pastrādā noziegumu pret cilvēci," – paskaidroja politiķis.

Kabeljo piebilda, ka ASV beigušies argumenti un tās vērš sankcijas pret Venecuēlu.

"Nav tādas valsts pasaulē, kas pārkāptu cilvēka tiesības vairāk nekā ASV gan to teritorijā, gan aiz tās robežām," – uzsvēra deputāts.

21. janvārī Venecuēlā sākās masveida protesti pret valsts prezidentu Nikolasu Maduro, drīz vien pēc viņa inaugurācijas. Pēc nekārtību sākuma opozīcijas līderis Huans Gvaido nelegāli pasludināja sevi par valsts pagaidu vadītāju. Vairākas rietumvalstis ar ASV priekšgalā nekavējoties paziņoja, ka atzīst Gvaido. Savukārt Maduro norādīja, ka Gvaido ir ASV marionete. Krievija, Ķīna un virkne citu valstu atbalstīja N.Maduro – Venecuēlas leģitīmo prezidentu.

Temats:
Venecuēla: demokrātija vai neatkarība? (32)

Pēc temata

Venecuēlas karavīri atvairījuši bruņotu uzbrukumu pierobežā
Tramps uzvar Venecuēlu. Pierobežas feļetons
Politologs: Rietumi iznīcina starptautisko pasaules kārtības sistēmu
Iebrukuma risks Venecuēlā pieaug, un par to apsūdzēs Krieviju

Galvenie temati