05:53 12 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Pasaulē
Saņemt īso saiti
65

Krievijas lidmašīnas Tu-154M ekipāža novēroja poligonu NTTR, kodolieroču rūpnīcu Jukafletā un citus militāros objektus Savienoto Valstu teritorijā.

RĪGA, 31. marts — Sputnik. Krievijas Gaisa kosmisko spēku lidmašīna Tu-154M LK-1 pārlidojusi pār ASV teritoriju, vēsta RIA Novosti, atsaucoties un monitoringa resursu dati.

Portāls The Drive informēja, ka lidaparāts ar fotogrāfijas un radiolokācijas monitoringa iekārtām devies novērošanas lidojumā saskaņā ar Atvērto debesu līgumu.

Tu-154M pacēlās gaisā no Greitfolzas aviobāzes Montanas štatā un vairākas stundas kursēja valsts rietumos – Nevadā un Kalifornijā. Piemēram, lidmašīna tuvojās aviācijas bāzēm Lemoore, China Lake un poligonam Fort Irwin, kā arī pārlidoja pāri Edvardsa, Krīčas un Nellisas bāzu teritorijām.

Pēc tam lidmašīnas ekipāža veica novērojumus virs poligona NTTR un kodolieroču rūpnīcas Jukafletā. Mediji informēja, ka laineris pietuvojies arī 51. zonai – Edvarda gaisa kara bāzes vienībai. Lielāko daļu lidojuma gaisa kuģis veica vairāk nekā četru kilometru augstumā virs zemes. NTTR rajonā lidojuma augstums tika palielināts līdz nepilniem deviņiem kilometriem.

Monitorings tika veikts EDSO dalībvalstu Atvērto debesu līguma ietvaros, kas tika parakstīts 1992. gadā. Tas kļuva par vienu no pasākumiem uzticības nostiprināšanai Eiropā pēc aukstā kara. Tas dāvā tiesības veikt izlūkošanas lidojumus citu līguma dalībvalstu gaisa telpā un vākt informāciju par bruņotajiem spēkiem. Līgums darbojas kopš 2002. gada, to parakstījušas lielākā daļa NATO valstu, Krievija, Baltkrievija, Ukraina, Gruzija, Bosnija un Hercegovina, kā arī neitrālās valstis – Zviedrija un Somija.

Pēc temata

NATO GKS pavada Krievijas lidmašīnas pat ar ieslēgtiem transponderiem
Pie Krievijas robežām pārtverta zviedru lidmašīna
Kāpēc Zviedrijas gaisa spēkiem nepieciešama izlūkošana Kaļiņingradas apkaimē
Pie Latvijas teritoriālajiem ūdeņiem novērots Krievijas kuģis un lidmašīna

Galvenie temati