06:29 10 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1342
  • RUB80.0425
Pasaulē
Saņemt īso saiti
184

Par to, kas patiesībā slēpjas aiz Vašingtonas nodoma palielināt finansiālo un militāro atbalstu valstīm, kas robežojas ar Krieviju, viedokli pauda Militāro politologu asociācijas eksperts, Krievijas Ekonomikas universitātes Politoloģijas un socioloģijas katedras docents Oļegs Glazunovs.

RĪGA, 14. marts – Sputnik. ASV Valsts departamenta budžeta projekts 2020. finanšu gadam paredz finansējuma palielināšanu militārās palīdzības programmām ārvalstim, ieskaitot Ukrainu, Gruziju un Baltijas valstis. Dokumenta autori to pamato ar nepieciešamību stāties pretī "Krievijas ietekmei un agresijai".

Intervijā portālam Sputnik Igaunija Oļegs Glazunovs atzīmēja, ka ASV palielina militāro projektu finansēšanu Gruzijā, Baltijā un citās valstīs, kas robežojas ar Krieviju, tikai ar vienu mērķi – ja aukstais karš pārvērtīsies par "karsto", šīs valstis kļūs par galveno triecienspēku.

"ASV nav tik dumjas, lai karotu ar Krieviju savām rokām, tāpēc tās apbruņo Gruziju, Ukrainu, Baltijas valstis," – uzsvēra eksperts.

Viņš atgādināja, arī Krievijas prezidenta Vladimira Putina teikto – iepriekš viņš pastāstīja, ka ārvalstu izlūkdienestu aktivitāte Krievijas teritorijā pēdējā laikā ir manāmi pieaugusi. Šī iemesla dēļ, uzskata Glazunovs, amerikāņi pieļauj, ka aukstais karš, kas patlaban saskatāms kā līgumu laušana un ekonomiskās sankcijas, vienā brīdī var pārvērsties par "karsto karu".

Iepriekš vēstīts, ka 2020. gadā ASV Valsts departaments plāno piešķirt no sava budžeta vairāk nekā 660 miljonus dolāru cīņai ar "Krievijas ietekmi" Eiropā, Eirāzijā un Centrālāzijā. ASV valsts sekretāra vietnieks Džons Sallivans apgalvoja, ka cīņa ar "Krievijas ietekmi" vairākos reģionos ir prioritārs virziens resora budžetā.

Maskava jau vairākkārt ir norādījusi, cik bīstami ir paranoidāli paziņojumi par šķietamajiem "Krievijas draudiem". Aizbildinoties ar iedomātas "Krievijas agresijas savaldīšanu" NATO ar ASV atbalstu jau vairākus gadus paplašina militārās tehnikas un bruņoto spēku vienības, kas dislocētas pie Krievijas robežām. Pie tam Krievijas valdība jau vairākkārt ir norādījusi, ka valsts nelolo agresīvus nodomus un plānus uzbrukt kādai NATO valstij.

Pēc temata

ASV sūta uz Latviju karavīrus un helikopterus
Vēstnieks atklāja, kā rīkosies Krievija, ja Polijā parādīsies "Trampa forts"
ASV rada Melnajā jūrā vēl vienu spriedzes zonu
Ģeopolitikas eksperts: Latvijai piešķirta provokatora loma starp NATO un Krieviju

Galvenie temati