21:39 21 Februāris 2019
Tiešraide
  • USD1.1354
  • RUB74.3534
Caurules gāzesvada Ziemeļu straume 2 būvdarbiem. Foto no arhīva

Polijas premjers: nākotnē ES nebūs nepieciešama "Ziemeļu straume 2"

© © Nord Stream 2
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Ziemeļu straume 2 (116)
58

Mateušs Moraveckis turpina apgalvot, ka "Ziemeļu straume 2" ir politisks, nevis komerciāls projekts.

RĪGA, 4. jūlijs – Sputnik. Eiropas Savienībai nav vajadzības būvēt gāzesvadu "Ziemeļu straume 2", paziņoja Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis, uzstājoties Eiroparlamenta debatēs par Eiropas nākotnes tēmu, raksta RIA Novosti.

"Eiropas Savienībai nav nepieciešamības "Ziemeļu straumes 2" celtniecībā," — paziņoja Moraveckis, atkal uzsverot, ka gāzesvads ir "nevis ekonomisks, bet politisks projekts, kurš sniedz Krievijai ietekmes instrumentu ne vien Eiropas ekonomikā, bet arī politikā".

Projekts "Ziemeļu straume 2" paredz divu gāzesvada cauruļu celtniecību ar kopējo jaudu līdz 55 miljardiem kubikmetru gāzes gadā no Krievijas piekrastes caur Baltijas jūru līdz Vācijai. Jauno cauruļvadu plānots uzbūvēt blakus esošajai "Ziemeļu straumei". Jau saņemtas gāzesvada būvatļaujas no Vācijas, Zviedrijas, Somijas un pirmo — no Krievijas. Izņemot otru Krievijas atļauju, kompānijai Nord Stream 2 atlicis tāpat iegūt būvatļauju no Dānijas.

Ar projekta kritiku uzstājas atsevišķas rietumvalstis. "Ziemeļu straumes 2" pretinieku vidū ir Lietuva, Latvija un Polija. Šo valstu parlamentu vadītāji paziņoja, ka gāzesvada celtniecība ir "politisks" projekts. Arī Ukrainas un ASV varas iestādes pastāvīgi kritizē "Ziemeļu straumi 2" — Kijeva baidās pazaudēt ienākumus no Krievijas gāzes tranzīta caur tās teritoriju, savukārt Vašingtona cer īstenot savus SDG piegādes plānus Eiropā.

Krievijā vairākkārt paziņoja, ka "Ziemeļu straume 2" ir tikai un vienīgi komerciāls projekts, un tā mērķis, tostarp ir Eiropas enerģiskās drošības nodrošināšana. Gāzes transportēšanas maršrutu diversifikācija ļaus samazināt tranzīta riskus un paaugstinās patērētāju gāzes nodrošinātības drošumu. Pirmdien Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs paziņoja, ka jebkādas sankcijas attiecībā pret kompānijām, kuras piedalās "Ziemeļu straumes 2" īstenošanā, būtu nelikumīgas, jo tas ir starptautisks projekts, kuram nav nekādu politisko motīvu. Tā viņš komentējis ASV Enerģētikas ministrijas solījumu Berlīnei neieviest attiecīgās sankcijas pret Rietumu organizācijām, kuras iesaistītas projektā.

"Mēs zinām, ka atsevišķas valstis pauž savu nepiekrišanu. Tomēr vēlreiz atkārtojam: tas ir tikai un vienīgi komercprojekts, tam nav nekāda politiska zemteksta, un kaut kādā veidā pretoties šī projekta īstenošanai būtu neapšaubāmi, teiksim tā, brīvās konkurences principu un normu pārkāpums," — atbildēja žurnālistiem Peskovs.

Temats:
Ziemeļu straume 2 (116)

Pēc temata

Dānija vēlas aizkavēt "Ziemeļu straumes 2" celtniecību
Total vadītājs: Eiropai ir nepieciešama "Ziemeļu straumes 2" gāze
Ungārijas ĀM vadītājs: ES piemēro "Ziemeļu straumei 2" dubultos standartus
Die Welt: Trampam neizdosies apturēt "Ziemeļu straumi 2"
Vācijas tiesa noraida ekologu sūdzību par "Ziemeļu straumi 2"

Galvenie temati