11:55 18 Februāris 2019
Tiešraide
  • USD1.1260
  • RUB75.0816
Vācijas kanclere Angela Merkele

Igaunija sola Merkelei uzņemt atpakaļ aizbēgušos migrantus

© Sputnik / Алексей Витвицкий
Pasaulē
Saņemt īso saiti
32

Igaunija ir viena no ES valstīm, kas atbalstīja Vācijas kancleri Angelu Merkeli jautājumā par paātrinātu procedūru citās ES valstīs reģistrētu migrantu izsūtīšanai no Vācijas.

RĪGA, 1. jūlijs — Sputnik. Vācijas kanclere Angela Merkele ES "migrācijas" samitā 28.-29. jūnijā vienojās par to, ka uz Vāciju aizbēgušajiem bēgļiem pēc iespējas ātrāk jāatgriežas viņu sākotnējās reģistrācijas valstīs, informē Sputnik Igaunija, atsaucoties uz Deutche Welle.

Tas izriet no dokumenta, ko Angela Merkele iesniedza koalīcijas partneru partiju un frakciju vadītājiem. Atbalstu kancleres ierosinājumam pauda 14 ES valstis — Ungārija, Polija, Čehija, Beļģija, Dānija, Somija, Francija, Lietuva, Latvija, Luksemburga, Nīderlande, Portugāle, Zviedrija un Igaunija.

ES samitā Briselē
© Sputnik / Алексей Витвицкий

2018. gada martā Igaunijas IeM saskaitīja cilvēkus, kas saskaņā ar vienošanos uzņemti no bijušajo bēgļu nometņu iemītnieku vidus, un noskaidroja, ka gandrīz puse no viņiem (45%) jau pametuši valsti, lai atrastu pievilcīgākus tālākās dzīves variantus. Tagad, atbilstoši Merkeles iniciatīvai, "pārbēdzējiem", domājams, nāksies atgriezties pavēsajā Baltijas realitātē.

Iepriekš vēstīts, ka ES samits, kas aizritēja Briselē 28.-29. jūnijā, bija viena no strīdīgākajām Eiropas līderu apspriedēm visā ES vēsturē — valstis bija spiestas meklēt kompromisu Eiropas migrācijas politikas nākotnes jautājumā. Pārrunas par noslēguma dokumentu ilga vairākas stundas.

Galu galā pusēm izdevās atrast kompromisu vairākos jautājumos. Piemēram, samita dalībnieki atbalstīja ieceri veidot "reģionālās platformas" migrantu izsēdināšanai aiz Eiropas robežām, papildu līdzekļu piešķiršanu cīņai ar nelegālo migrāciju, kā arī Lībijas krasta apsardzes pastiprināšanu.

ES dalībvalstis vienojās arī veidot ES teritorijā kontrolējamus migrācijas centrus, kuru celšana kļūs par katras Eiropas valsts brīvprātīgu lietu. Tāpat samita dalībnieki pozitīvi novērtēja kārtējo tranšu Turcijai un apņēmās piešķirt vēl 500 miljonus eiro trasta fondam Āfrikai, lai novērstu nelegālo migrantu tālāko pieplūdumu Eiropā.    

Pēc temata

Izrāviens migrācijas politikā: ES dalībvalstu līderi vienojušies
Itālija uzskata, ka tuvākā gada laikā iespējams ES sabrukums
Zviedrijas tirdzniecības ministra vietnieks ieteicis Latvijai samaksāt par migrantiem
The Local: kam ticis visvairāk bēgļu

Galvenie temati